ویرایش محتوا

آنالیز شغل و ارزیابی مشاغل به روش هی گروپ Hay Group

آموزش آنالیز مشاغل و تهیه شناسنامه شغلی به روش هی گروپ

آنالیز و ارزیابی مشاغل به روش هی گروپ در سال ۱۹۴۳ توسط ادوار نِد هِی پایه گذاری شد که به طور مستمر توسعه و بهبود پیدا نمود.

آنالیز و ارزیابی شغل و تهیه شرح شغل به روش هی گروپ هم اکنون در گستره زیاد و در کل دنیا استفاده می شود. البته شناسنامه شغل تفاوت هایی با شرح وظایف معمول و جاری در بسیاری از سازمان ها دارد.

شرح وظایف یا شناسنامه شغل؛ کدام مناسب تر است

سازماندهی و آنالیز شغل هی گروپ

به طوری که بیش از نیمی از شرکت های موجود در لیست فورچون ۵۰۰ در بیش از ۱۱۰ کشور دنیا از آن استفاده می کنند. این مدل هم توسط سازمانهای دولتی و هم خصوصی مورد استفاده قرار گرفته است. در حال حاضر مدل هی برای ارزیابی میلیون ها شغل در سطوح و صنایع مختلف دنیا استفاده شده است. صنایع نفت و گاز ایران نیز در استفاده از این روش پیشرو بوده اند. به طوری که در سال های دهه ۱۳۵۰ به استفاده از این مدل روی آوردند.

متولی آنالیز و ارزیابی شغل و تهیه شرح شغل به این روش در دنیا، شرکت کورن فری — هی گروپ (که در خاورمیانه نیز شعبه دارد) است و کارشناسان رایان راهبرد چابک توسط گروه هی آموزش دیده شده و گواهینامه دریافت نموده اند.

شایان ذکر است که رایان راهبرد در حال حاضر تنها موسسه ارائه دهنده خدمات آنالیز و ارزیابی شغل به روش هی گروپ با استفاده از مدرسین دارای گواهینامه از مؤسسه چهانی هی  گروپ در ایران می باشد.

یادداشت های مرتبط با آنالیز شغل:

متد هِی گروپ و برخی از ویژگی های آن

آموزش ارزیابی شغل هِی گروپ

دوره آنالیز مشاغل و تهیه شناسنامه شغل به روش هِی گروپ

لینک مقایسه روش های مختلف ارزیابی شغل

منابع انسانی ایران

ویژگی‌های خاص کارگاه‌های آموزشی رایان راهبرد چیست؟

کارگاه‌های رایان راهبرد بر اساس مدل‌ها و روش‌های روز دنیا و با رویکرد ایجاد مهارت تخصصی تدارک دیده شده‌اند و یادگیری انجام موضوع آموزش پس از مشارکت فعال تضمین شده است. این مهارت‌ها برای مدیران و متخصصان منابع انسانی یک مزیت رقابتی ایجاد می‌کنند تا در موقعیت‌های شغلی مناسبی در این حرفه قرار گیرند.

رویکرد رایان راهبرد در ارائۀ خدمات مشاوره منابع انسانی چگونه است؟

رایان راهبرد تأکید زیادی به درونی‌سازی متدهای به کار گرفته‌شده در سازمان‌ها دارد. به طوری که تمامی پروژه‌های مشاوره پس از آموزش به ذینفعان و متولیان منابع انسانی سازمان آغاز می‌شوند. بدین ترتیب اجرا با آگاهی از دورنما و تسلط بر تکنیک همراه خواهد بود. سازمان نیز در آینده وابسته به مشاور نبوده و می‌تواند خود، به‌روز‌رسانی‌ها را متناسب با تغییرات پیش برد.

مطالب و یادداشت‌های وب سایت رایان راهبرد چابک چه ویژگی‌هایی دارد؟

کادر تحریریه رایان راهبرد چابک متشکل از متخصصان منابع انسانی با تسلط بر روزنامه‌نگاری است و متفاوت با فعالان دیجیتال مارکتینگ فعال در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، به کیفیت محتوا وفادارند. مطالب و یادداشت‌هایی که در وب سایت منتشر می‌شوند، عمدتاً محتوای تولیدی و یا ترجمه‌ای از روندها و سیگنال‌های موجود در فضای جهانی منابع انسانی است که خاص رایان راهبرد است. این محتواها برای اولین بار به زبان فارسی منتشر می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top
error: این محتوا محافظت شده است