آموزش مدیریت استعدادها

توانایی اجرای سیستمهای مربوط به مدیریت استعدادها Talent Management یکی از شایستگی های لازم برای عضویت و هدایت واحد مدیریت منابع انسانی سازمانهای پیشرو گردیده است. شناسایی و حفظ استعدادها با سیاستها و خط مشی های مناسب سازمانی با در نظر گرفتن هزینه های بارز و پنهان ترک استعدادها و ریزش نیروی انسانی سازمان اهمیتی کلیدی یافته است؛ به طوریکه موفقیت بلندمدت هر سازمانی وابسته به داشتن افراد مناسب در مشاغل مناسب و در زمان مناسب است. کلید موفقیت برای دستیابی به نتیجه دلخواه در برنامه‌ریزی مؤثر منابع‌انسانی نهفته است که گاهی با عنوان برنامه‌ریزی نیروی کار/ پرسنلی و برای استعدادهای مولد مزیت رقابتی و ایجاد کننده ارزش، مدیریت استعدادها خوانده می‌شود. تعریف استعداد و تلقی ما از استعداد در کنار مراحلی که با همگام سازی مدیران صف همراه می شود می تواند موجب موفقیت شرکت/ سازمان در سیاستگذاری، دستیابی و نگهداری استعدادهای خالق مزیت رقابتی شود

از سوی دیگر مطالبات نسلهای تازه وارد به بازار کار که نسلهای هزاره یا Y خوانده می شوند، متفاوت با پیشینیانشان (نسلهای X و Baby Boomers) است. برای ایشان مواردی نظیر سبک رهبری مدیران، آینده شغلی و انعطاف پذیری در رفتار سازمان با کارشناسان بسیار مهمتر از گذشته است.

با این اوصاف، دوره مدیریت استعدادها  برای پوشش دادن به اینگونه دغدغه های مدیران و متخصصان منابع انسانی و با سرفصلهای ذیل سازماندهی شده است:

v برنامه ریزی نیروی انسانی

v پیشینه مدیریت استعدادها و علل تغییر نحوه انجام آن

v دسته بندی نسلهای مختلف وارده به بازار کار در ادبیات منابع انسانی بین المللی

v مراحل فرآیند مدیریت استعدادها

v ورودی، فعالیتها و نتایج مورد انتظار هر یک از مراحل مدیریت استعدادها

v مفهوم کارراهه شغلی

دوره مدیریت استعدادها به صورت غیر حضوری و تحت سیستم آموزش مجازی شرکت رایان راهبرد چابک برگزار شده و در پایان به شرکت کنندگان موفق گواهینامه دو زبانه از سوی شرکت مشاوره منابع انسانی رایان راهبرد چابک ارائه خواهد گردید.

این دوره قابل برگزاری به صورت اختصاصی برای شرکتهای متقاضی در طی یکروز نیز می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top