ویرایش محتوا

آموزش مدیریت استعدادها

مدیریت استعدادها

امروزه توانایی اجرای سیستم های مربوط به مدیریت استعدادها (Talent Management) یکی از شایستگی های لازم برای عضویت و هدایت واحد مدیریت منابع انسانی سازمان های پیشرو گردیده است. 

شناسایی و حفظ استعدادها با سیاست ها و خط مشی های مناسب سازمانی با در نظر گرفتن هزینه های بارز و پنهان ترک استعدادها و ریزش نیروی انسانی سازمان اهمیتی کلیدی یافته است؛ به طوریکه موفقیت بلندمدت هر سازمانی وابسته به داشتن افراد مناسب در مشاغل مناسب و در زمان مناسب است. 

کلید موفقیت مدیریت استعدادها (Tal­ent) برای دستیابی به نتیجه دلخواه، در برنامه‌ریزی مؤثر منابع‌انسانی نهفته است که گاهی با عنوان برنامه‌ریزی نیروی کار/ پرسنلی و برای استعدادهای مولد مزیت رقابتی و ایجاد کننده ارزش، به این نام خوانده می‌شود. تعریف استعداد و تلقی ما از استعداد در کنار مراحلی که با همگام سازی مدیران صف همراه می شود می تواند موجب موفقیت شرکت/ سازمان در سیاستگذاری، دستیابی و نگهداری خالقان مزیت رقابتی شود

مدیریت استعدادها
نقش و جایگاه مدیریت استعدادها در مدیریت منابع انسانی

از سوی دیگر مطالبات نسل های تازه وارد به بازار کار که نسلهای هزاره یا Y خوانده می شوند، متفاوت با پیشینیان شان (نسل های X و Baby Boomers) است. برای ایشان مواردی نظیر سبک رهبری مدیران، آینده شغلی و انعطاف پذیری در رفتار سازمان با کارشناسان بسیار مهمتر از گذشته است.

سرفصل های دوره:

با این اوصاف، دوره مدیریت استعدادها برای پوشش دادن به اینگونه دغدغه های مدیران و متخصصان منابع انسانی و با سرفصل های ذیل سازماندهی شده است:

  • برنامه ریزی نیروی انسانی
  • پیشینه مدیریت بر استعدادها و علل تغییر نحوه انجام آن
  • دسته بندی نسل های مختلف وارده به بازار کار در ادبیات منابع انسانی بین المللی
  • مراحل فرآیند مدیریت استعدادها
  • ورودی، فعالیت ها و نتایج مورد انتظار هر یک از مراحل
  • مفهوم کارراهه شغلی

این دوره به صورت غیر حضوری و تحت سیستم آموزش مجازی شرکت رایان راهبرد چابک برگزار شده و در پایان به شرکت کنندگان موفق گواهینامه دو زبانه الکترونیکی از سوی شرکت مشاوره منابع انسانی رایان راهبرد چابک ارائه خواهد گردید.

این دوره قابل برگزاری به صورت اختصاصی برای شرکت های متقاضی در طی یک روز نیز می باشد.

آموزش برنامه ریزی کارراهه شغلی استعدادها
دوره آموزش کارگاهی برنامه ریزی کارراهه شغلی برای استعدادها

 

مطالب و یادداشت های مرتبط:

روند مدیریت بر استعدادها طبق گزارش مرسر

کمبود استعدادها برای سمتهای سازمان

جنگ استعدادها و افزایش دستمزدها

افراد دخیل در فرآیند کسب استعدادها (Tal­ent Acquisition)

جنگ استعدادها، بازیگران ABC

مفاهیم مدیریت استعداد و کارراهه

منابع انسانی ایران

ویژگی‌های خاص کارگاه‌های آموزشی رایان راهبرد چیست؟

کارگاه‌های رایان راهبرد بر اساس مدل‌ها و روش‌های روز دنیا و با رویکرد ایجاد مهارت تخصصی تدارک دیده شده‌اند و یادگیری انجام موضوع آموزش پس از مشارکت فعال تضمین شده است. این مهارت‌ها برای مدیران و متخصصان منابع انسانی یک مزیت رقابتی ایجاد می‌کنند تا در موقعیت‌های شغلی مناسبی در این حرفه قرار گیرند.

رویکرد رایان راهبرد در ارائۀ خدمات مشاوره منابع انسانی چگونه است؟

رایان راهبرد تأکید زیادی به درونی‌سازی متدهای به کار گرفته‌شده در سازمان‌ها دارد. به طوری که تمامی پروژه‌های مشاوره پس از آموزش به ذینفعان و متولیان منابع انسانی سازمان آغاز می‌شوند. بدین ترتیب اجرا با آگاهی از دورنما و تسلط بر تکنیک همراه خواهد بود. سازمان نیز در آینده وابسته به مشاور نبوده و می‌تواند خود، به‌روز‌رسانی‌ها را متناسب با تغییرات پیش برد.

مطالب و یادداشت‌های وب سایت رایان راهبرد چابک چه ویژگی‌هایی دارد؟

کادر تحریریه رایان راهبرد چابک متشکل از متخصصان منابع انسانی با تسلط بر روزنامه‌نگاری است و متفاوت با فعالان دیجیتال مارکتینگ فعال در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، به کیفیت محتوا وفادارند. مطالب و یادداشت‌هایی که در وب سایت منتشر می‌شوند، عمدتاً محتوای تولیدی و یا ترجمه‌ای از روندها و سیگنال‌های موجود در فضای جهانی منابع انسانی است که خاص رایان راهبرد است. این محتواها برای اولین بار به زبان فارسی منتشر می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top
error: این محتوا محافظت شده است