برنامه ریزی بودجه جبران خدمت برای سال ۲۰۱۹

برنامه ریزی بودجه جبران خدمت برای سال ۲۰۱۹

اروپا، خاورمیانه و آفریقا

برنامه ریزی بودجه جبران خدمت و گزارش انستیتو بررسی های اقتصادی (ERT)

میانه ی افزایش حقوق در اروپا تنها ۸۵/۲% است. از سوی دیگر دو سوم از کشورهای بررسی شده در سال گذشته یا سطح حقوق را تغییر نداده اند. و یا افزایشی برابر با سال گذشته را نشان داده اند. در اروپا، ترکیه در حال تلاش برای پیشگیری از سقوط پول ملی اش است. حرکتهای عوام گرایانه در ایتالیا مسأله ای بالقوه شده است. این موضوع می تواند بر رابطه ی ایتالیا و یورو و اتحادیه ی اروپایی تأثیر بگذارد. برگزیت (خروج بریتانیا از اتحادیه ی اروپایی) برای ماه مارس ۲۰۱۹ (اواخر اسفند و اوایل فروردین) برنامه ریزی شده و مسائلی که بریتانیا با آنها دست و پنجه نرم می کند از جمله اتحادیه ی گمرکی با اروپای متحد و مرز ایرلند همچنان حل نشده باقی مانده اند. افزایش یافتن احتمال بروز یک برگزیت سخت که طی آن بریتانیا دسترسی کاملش به بازار یگانه را از دست خواهد داد و جای آن کنترل بریتانیا به مرزهایش در الویت قرار خواهد گرفت یکی از مسائل پیش رو در اروپاست.

شرایط در صورت برگزیت سخت

بروز برگزیت سخت، می تواند اثرات منفی اقتصادی داشته باشد و روی پروژه های موجود در این منطقه نیز تاثیر بگذارد.

اگر چه تنها هشت کشور از آفریقا در این پژوهش مورد بررسی قرار گرفته اند، با این وجود، نیمی از آنها افزایشات حقوق پیش بینی شده از سال قبل را رد کرده اند و گفته اند برنامه ریزی بودجه جبران خدمت نداشته اند. گفته شده که میانه افزایش ۷/۶% بالاترین حد بین تمام این کشورها بوده است.

کشورهای آسیایی هم میانه ی افزایش ۲/۵% با پراکندگی بالا (از ۵/۲% در ژاپن تا ۵/۱۰% در پاکستان) را نشان می دهند. تقریبا نیمی از کشورهای بررسی شده، افزایشی برابر با افزایش سال گذشته را نشان می دهند.

 لینک دانلود گزارش کامل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top