ویرایش محتوا

رویارویی جلسات و رونوشت ها با بهره وری

مسئولیت و مسئولیت پذیری به عنوان لازمه ی انجام شدن امور، همواره یکی از موضوعات پراهمیت در بهره وری صنایع و سازمانها بوده است.
یکی از بیماریهای شایع سازمانها در سپهر تصمیم گیری؛ تشکیل جلسات و کمیسیونهای مختلف، متنوع و زمانبر است. این جلسات در بسیاری از مواقع بیشتر از آنکه در جهت حل گره ها و از میان برداشتن موانع باشد، کارکرد تقسیم و حتی لوث کردن پاسخگویی یافته. در این وضعیت، بسیاری از دعوت شدگان به جلسات مسئولیتی در قبال دستور جلسه ندارند. بلکه حتی ممکن است علاقه ای هم به آن نداشته باشند. تعجب آور نیست اگر در طول جلسه خودشان را با لپ تاپ و تبلت و موبایل مشغول می کنند.

انگیزه های تشکیل جلسات

ممکن است مدیران در شرایط پر ابهام ‑که اختیاراتشان آشکار نیست- به فرافکنی مسئولیت روی آورند. و یا حتی به خاطر ترس از عواقب تغییر و نتایج تصمیم گیری در راستای تمایل به حفظ سایه ی آرامش، این کار را بکنند. این میل را هم از طریق پناه بردن به گروه و کمیته ای از هم رده ها پیش برند.
لیست طولانی رونوشت (CC) هایی که ایمیلها و نامه های سازمانی می گیرند نیز یک نشان هم ارز و مجازی از بیماری تصمیم گیری در سازمان و مخل بهره وری است. در این ایمیل پراکنیها هم حتی افراد غیرمرتبط به موضوع در لیست دریافت کنندگان رونوشت قرار می گیرند. طبیعی است اگر حجم عظیمی از اظهارنظرها رد و بدل شده و زمان دریافت کنندگان را تلف می کند.
اگر در سازمان شما نیز این هشدارها دیده می شود، برای چاره اندیشی درنگ نکنید.

مطالب و یادداشت های مرتبط:

چهار نکته بهینه کننده فضای محل کار برای بهره وری بهتر

واکسن هایی برای بهره وری در دورکاری

ویژگی‌های خاص کارگاه‌های آموزشی رایان راهبرد چیست؟

کارگاه‌های رایان راهبرد بر اساس مدل‌ها و روش‌های روز دنیا و با رویکرد ایجاد مهارت تخصصی تدارک دیده شده‌اند و یادگیری انجام موضوع آموزش پس از مشارکت فعال تضمین شده است. این مهارت‌ها برای مدیران و متخصصان منابع انسانی یک مزیت رقابتی ایجاد می‌کنند تا در موقعیت‌های شغلی مناسبی در این حرفه قرار گیرند.

رویکرد رایان راهبرد در ارائۀ خدمات مشاوره منابع انسانی چگونه است؟

رایان راهبرد تأکید زیادی به درونی‌سازی متدهای به کار گرفته‌شده در سازمان‌ها دارد. به طوری که تمامی پروژه‌های مشاوره پس از آموزش به ذینفعان و متولیان منابع انسانی سازمان آغاز می‌شوند. بدین ترتیب اجرا با آگاهی از دورنما و تسلط بر تکنیک همراه خواهد بود. سازمان نیز در آینده وابسته به مشاور نبوده و می‌تواند خود، به‌روز‌رسانی‌ها را متناسب با تغییرات پیش برد.

مطالب و یادداشت‌های وب سایت رایان راهبرد چابک چه ویژگی‌هایی دارد؟

کادر تحریریه رایان راهبرد چابک متشکل از متخصصان منابع انسانی با تسلط بر روزنامه‌نگاری است و متفاوت با فعالان دیجیتال مارکتینگ فعال در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، به کیفیت محتوا وفادارند. مطالب و یادداشت‌هایی که در وب سایت منتشر می‌شوند، عمدتاً محتوای تولیدی و یا ترجمه‌ای از روندها و سیگنال‌های موجود در فضای جهانی منابع انسانی است که خاص رایان راهبرد است. این محتواها برای اولین بار به زبان فارسی منتشر می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top
error: این محتوا محافظت شده است