ویرایش محتوا

پایین بودن دستمزد زنان نسبت به مردان تبعیض آمیز است

رحمت نوروزی نماینده مردم علی آباد کتول در مجلس نهم با بیان این که تبعیض های بین زنان و مردان در محیط های کار به ویژه در مورد دستمزد باید برطرف شود، گفت: اصلاح قانون کار می تواند به ایجاد تساوی میان دستمزد زنان و مردان منجر شود.

رحمت الله نوروزی در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت اظهار داشت: متاسفانه در برخی از ادارات، سازمان ها و کارخانه ها میزان دستمزد بانوان بسیار کمتر از مردان است و حتی در برخی از کارخانه ها، حقوق کارگران زن کمتر از پایه حقوق وزارت کار است.

وی با تاکید بر این که اصلاح بندهایی از قانون کار می تواند به رفع تبعیض در دستمزد بین زنان و مردان کمک کند، افزود: بالا بودن تقاضا برای کار یکی از دلایلی است که کارفرماها بیشتر بانوان را جذب می کنند و با دستمزد پایین نسبت به مردان آنها را استخدام می کنند.

این نماینده مجلس نهم نگاه سنتی در مورد نان آور بودن مرد را از دیگر دلایل پایین بودن دستمزد زنان نسبت به مردان دانست و گفت: اگر این نگاه اصلاح شود و باور کنیم که بسیاری از زنان نیز مانند مردان نقش اقتصادی موثری در خانواده دارند، تجدید نظری در میزان دستمزد آنان به وجود می آید.

نوروزی در ادامه افزود: خوشبختانه پس از پیروزی انقلاب اسلامی میزان حضور زنان در عرصه های کار و فعالیت بسیار چشمگیر شده است اما مسئولان ذیربط باید به گونه ای عمل کنند که حقوق بانوان در محیط های کار تضییع نشود.

وی با بیان این که بالا بودن میزان بیکاری در جامعه گریبان گیر مردان و زنان شده است، اظهار داشت: با توجه به افق چشم انداز بیست ساله و اصل ۴۴ قانون اساسی، باید شرایط به گونه ای فراهم شود که فضای اشتغال و کسب و کار و تولید رونق یابد.

نوروزی اضافه کرد: در حال حاضر جمعیت جوان کشور رقم بالایی است که تعداد بسیاری از آنها نیز متقاضی کار هستند.

نماینده مردم علی آباد کتول در مجلس نهم با تاکید بر ضرورت اشتغال زایی در کشور گفت: دولت باید ضمن تثبیت شغل های موجود در جامعه، اشتغال مولد نیز در جامعه ایجاد کند.

منبع: خانه ملت

ویژگی‌های خاص کارگاه‌های آموزشی رایان راهبرد چیست؟

کارگاه‌های رایان راهبرد بر اساس مدل‌ها و روش‌های روز دنیا و با رویکرد ایجاد مهارت تخصصی تدارک دیده شده‌اند و یادگیری انجام موضوع آموزش پس از مشارکت فعال تضمین شده است. این مهارت‌ها برای مدیران و متخصصان منابع انسانی یک مزیت رقابتی ایجاد می‌کنند تا در موقعیت‌های شغلی مناسبی در این حرفه قرار گیرند.

رویکرد رایان راهبرد در ارائۀ خدمات مشاوره منابع انسانی چگونه است؟

رایان راهبرد تأکید زیادی به درونی‌سازی متدهای به کار گرفته‌شده در سازمان‌ها دارد. به طوری که تمامی پروژه‌های مشاوره پس از آموزش به ذینفعان و متولیان منابع انسانی سازمان آغاز می‌شوند. بدین ترتیب اجرا با آگاهی از دورنما و تسلط بر تکنیک همراه خواهد بود. سازمان نیز در آینده وابسته به مشاور نبوده و می‌تواند خود، به‌روز‌رسانی‌ها را متناسب با تغییرات پیش برد.

مطالب و یادداشت‌های وب سایت رایان راهبرد چابک چه ویژگی‌هایی دارد؟

کادر تحریریه رایان راهبرد چابک متشکل از متخصصان منابع انسانی با تسلط بر روزنامه‌نگاری است و متفاوت با فعالان دیجیتال مارکتینگ فعال در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، به کیفیت محتوا وفادارند. مطالب و یادداشت‌هایی که در وب سایت منتشر می‌شوند، عمدتاً محتوای تولیدی و یا ترجمه‌ای از روندها و سیگنال‌های موجود در فضای جهانی منابع انسانی است که خاص رایان راهبرد است. این محتواها برای اولین بار به زبان فارسی منتشر می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top
error: این محتوا محافظت شده است