دستورالعمل وزارت کار برای قراردادهای موقت

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی طبق دستورالعمل ذیل، عقد قراردادهای با مدت کمتر از یک سال را برای کارهایی که ماهیت مستمر دارند ممنوع اعلام کرد. اگر کارفرمایی قراردادی بدین طریق منعقد نموده باشد، موظف به تغییر آن به قرارداد مدت معین یک ساله خواهد بود. اصل دستورالعمل شماره ۴۰ معاونت روابط کار که در این خصوص صادر شده در زیر آمده است. اما این دستورالعمل مدت زیادی پابرجا نماند! ادامه ی ماجرا را در ذیل بخشنامه مطالعه نمایید.

دستور العمل شماره 40 روابط کار وزارت کار در خصوص ساماندهی قراردادهای کار مدت موقت . ماده 1- انعقاد قرارداد کار مدت موقت زیر یکسال در کارهای ماهیتاً مستمر مشروط به بقای کارگاه و کار، ممنوع است و کارفرمایان مکلف هستند در صورت انعقاد قرارداد مدت موقت ، قرارداد مزبور را حداقل به مدت یکسال منعقد نمایند. وزارت کار، تعاون، کار و رفاه اجتماعی

در خبری جدیدتر (۲۶ خرداد ۱۳۹۴) سید حسن هفده تن، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دستورالعمل ممنوعیت قراردادهای کار موقت زیر یکسال را که هفته گذشته ابلاغ کرده بود، برای مدتی کان لم یکن اعلام کرد.

وی با بیان اینکه این دستورالعمل یعنی ممنوعیت قراردادهای کار زیر یک سال برای کارهایی که جنبه مستمر دارند، لغو شده است، کفت: با توجه به سؤالات مختلف جامعه کار و تولید و تفاسیر مختلف در مورد دستور العمل شماره ۴۰ و ضرورت بررسی مجدد و به منظور شفاف سازی، دستور العمل یاد شده کان لم یکن و متعاقباً پس از تکمیل اعلام خواهد شد.

دستورالعمل وزارت کار برای قراردادهای موقت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top