ویرایش محتوا

مفهوم و ویژگی های نسل های مختلف موبایل

نسل های مختلف تکنولوژی موبایل

مکرر با توصیفی از فناوری موبایل مواجهیم که آنها را با نسل های مختلف معرفی می کنند. اما نسل های مختلف موبایل چیستند و چه ویژگی هایی دارند؟ در ادامه به اختصار به این موضوع پرداخته می شود:

نسل اول، ۱G: در سال ۱۹۸۰ ظهور کرد. توانایی مکالمه با دستگاه موبایل را فراهم نمود. از امواج بلند همانند امواج فرستنده ی تلویزیونی که دایره ی گسترده ای را پوشش می دادند استفاده نمود.

نسل دوم، ۲G: در سال در سال ۱۹۹۰ به کار گرفته شد. بر اساس ویژگی های این فناوری، امکان ارسال پیام های متنی (SMS) امکان پذیر شد.

نسل سوم، ۳G: در سال ۲۰۰۰ ظهور کرد و بدین ترتیب امکان جستجوی اینترنتی و تبادل عکس و فیلم فراهم شد.

نسل چهارم ۴G: در سال ۲۰۱۰ در اپراتورهای ارائه دهنده خدمات تلفن همراه ارائه شد و طی آن امکان فراهم کردن به صورت همزمان و ارسال آن به صورت پیوسته مهیا شد. این شبکه سرعت بسیار بالایی در انتقال داده دارد.

نسل پنجم ۵G: در سال ۲۰۲۰ به صورت آزمایشی به کار گرفته شد. امکان استفاده از اینترنت اشیا و تبادل حجم عظیمی از داده در مدت زمان بسیار کم مهیا شد. اتومبیل های خودران و بسیاری از ابداعات نوین بر این اساس در دسترس قرار گرفتند. این خدمات توسط اپراتورهای تلفن همراه هنوز فراگیر نشده است.

با اینکه برخی از کشورها به آن (۵G) دست یافته اند، اما به خاطر تداخلاتی که با سایر امواج نظیر امواج رادارهای فرودگاه ها داشته، تا پیدا شدن راهکار مناسب، عمومی سازی نشده است.

 

مطالب و یادداشت های مرتبط:

گیک ها؛ شیفتگان کامپیوتر و تکنولوژی

تکنولوژی در سازماندهی

ده نوآوری برتر تکنولوژیکی سال ۲۰۱۲

استراتژی منابع انسانی؛ ضرورتی کارگشا در به کارگیری تکنولوژی

ویژگی‌های خاص کارگاه‌های آموزشی رایان راهبرد چیست؟

کارگاه‌های رایان راهبرد بر اساس مدل‌ها و روش‌های روز دنیا و با رویکرد ایجاد مهارت تخصصی تدارک دیده شده‌اند و یادگیری انجام موضوع آموزش پس از مشارکت فعال تضمین شده است. این مهارت‌ها برای مدیران و متخصصان منابع انسانی یک مزیت رقابتی ایجاد می‌کنند تا در موقعیت‌های شغلی مناسبی در این حرفه قرار گیرند.

رویکرد رایان راهبرد در ارائۀ خدمات مشاوره منابع انسانی چگونه است؟

رایان راهبرد تأکید زیادی به درونی‌سازی متدهای به کار گرفته‌شده در سازمان‌ها دارد. به طوری که تمامی پروژه‌های مشاوره پس از آموزش به ذینفعان و متولیان منابع انسانی سازمان آغاز می‌شوند. بدین ترتیب اجرا با آگاهی از دورنما و تسلط بر تکنیک همراه خواهد بود. سازمان نیز در آینده وابسته به مشاور نبوده و می‌تواند خود، به‌روز‌رسانی‌ها را متناسب با تغییرات پیش برد.

مطالب و یادداشت‌های وب سایت رایان راهبرد چابک چه ویژگی‌هایی دارد؟

کادر تحریریه رایان راهبرد چابک متشکل از متخصصان منابع انسانی با تسلط بر روزنامه‌نگاری است و متفاوت با فعالان دیجیتال مارکتینگ فعال در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، به کیفیت محتوا وفادارند. مطالب و یادداشت‌هایی که در وب سایت منتشر می‌شوند، عمدتاً محتوای تولیدی و یا ترجمه‌ای از روندها و سیگنال‌های موجود در فضای جهانی منابع انسانی است که خاص رایان راهبرد است. این محتواها برای اولین بار به زبان فارسی منتشر می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top
error: این محتوا محافظت شده است