ویرایش محتوا

توانایی هی گروپ در ارزیابی مشاغل سطوح مختلف مدیریتی، دانشی و کارگری

روش های ارزیابی مشاغل

در خصوص توانایی هی گروپ در ارزیابی مشاغل دانشی و مدیریتی تردیدی وجود ندارد. اما یکی از ویژگی های نظام یکپارچه هی گروپ، پوشش تمامی مشاغل سازمان از صدر تا ذیل است.

ارزیابی مشاغل و جبران خدمت هی HAY گروپ در بیش از ۱۱۰ کشور دنیا با داده های بیش از ۶ میلیون مورد

توصیه های ارائه شده توسط هِی گروپ از یک پایگاه عظیم شغلی با پراکندگی در بیش از ۱۱۰ کشور دنیا که شامل بیش از ۶ میلیون داده شغلی است بنا شده و همین موضوع اعتبار بالای آن را در مقابل روش های توصیه شده شخصی با دامنه ی محدود نشان می دهد.

توانایی فوق العاده روش هی  گروپ برای ارزشیابی مشاغل مختلف و متنوع بدون محدودیت در صنعت مورد استفاده و سطح سازمانی، در محتواهای آموزشی و کارگاه های تخصصی هـی گروپ که توسط رایان راهبرد و اساتید آموزش دیده در مؤسسه جهانی هی گـروپ ارائه می شود به صراحت ذکر می شود.

تجربه اجرای این مدل برای تحلیل بیش از ۱۵ هزار شغل در ایران در کنار تجربه شرکت های الگوی جهانی نظیر شل، بی پی، اکسون موبیل، داو، کونوکو فیلیپس و … و حتی شرکت های منطقه نظیر سابیک و قطر پترولیوم نیز مؤید همین مسأله است.

شرکت هایی که از خدمات هی گروپ در آنالیز و ارزیابی شغل استفاده نموده اند.
لیست شرکت های فعال در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی که از خدمات هِی گروپ در آنالیز و ارزیابی شغل استفاده نموده اند.

متأسفانه در کشور ما اطلاعات نادرستی در خصوص مدل هـی گروپ، شیوه اجرای آن مطرح می شود که نشان از توجه نکردن به منابع اصلی و صرفاً بر پایه ی تحلیل شخصی است. تحلیل هایی که حتا در کتاب ها و مقالات نیز به عنوان واقعیات علمی مطرح می شوند.

این گونه اقدامات می توانند هدایت نادرست مخاطبان و محروم ماندن صنایع کشور از برخی دستاوردها و تجربیات و پیشرفت های علمی مدیریت منابع انسانی در سطح دنیا را در پی داشته باشند.

بدین ترتیب کارشناسان منابع انسانی و مدیران باید توجه داشته باشند که راهکارهای ارزیابی مشاغل هِی گروپ نشان می دهد که این روش، قادر به ارزیابی تمام مشاغل سازمان از پیک و کارگر و تحصیلدار، تا مدیر عامل سازمان است. این واقعیت هم در طیف های امتیازی و هم در نمونه های ارائه شده توسط هی گروپ آشکار است.

طبقه بندی مشاغل

در این راستا چند سالی است که پس از صدور نظام ارزیابی مشاغل وزارت کار در سال ۹۵، روش هی گروپ به عنوان یکی از روش های قانونی شرکت ها برای طبقـه بندی مشاغل در راستای مواد ۴۸ و ۴۹ قانون کار، مورد تأیید وزارت کار نیز قرار می گیرد.

رایان راهبرد با هدایت کارشناسان آموزش دیده در مؤسسه جهانی هـی گـروپ و دارای مجوز طبقه بندی مشاغل از وزارت کار خدمات تخصصی ارائه می دهد. برای استفاده از مشاوره، یادگیری و پیاده سازی مدل طبقه بندی مشاغل هی گروپ (شامل آنالیز مشاغل و تهیه شناسنامه شغل، ارزیابی شغل و نظام جبران خدمت و مزایا) و اخذ تأییدیه از اداره کل روابط کار و جبران خدمت وزارت کار با شرکت رایان راهبرد تماس بگیرید.

تقویم آموزش منابع انسانی و برنامه کارگاه ها و دوره کاربردی مدیریت به صورت آنلاین و مجازی
تقویم آموزشی و برنامه آموزش منابع انسانی و کارگاه های هِی گروپ دیکوم کرک پاتریک سروکوال مرسر ۱۴۰۳ شرکت مشاوره منابع انسانی رایان راهبرد

 

مطالب مرتبط

هِی گروپ و نظام جدید ارزیابی و طبـقه بندی مشاغل وزارت کار

طرح طبقه بـندی مشاغل؛ الزامات و ملاحظات

مشاوره و اجرای طرح طبقـه بندی مشاغل

نظام جدید ارزیابی و طبقـه بندی مشاغل و جبران خدمت وزارت کار

روش هِی گروپ در شرکت نفت

آنالیز شغل و ارزیابی مشاغل به روش Hay Group

 

ویژگی‌های خاص کارگاه‌های آموزشی رایان راهبرد چیست؟

کارگاه‌های رایان راهبرد بر اساس مدل‌ها و روش‌های روز دنیا و با رویکرد ایجاد مهارت تخصصی تدارک دیده شده‌اند و یادگیری انجام موضوع آموزش پس از مشارکت فعال تضمین شده است. این مهارت‌ها برای مدیران و متخصصان منابع انسانی یک مزیت رقابتی ایجاد می‌کنند تا در موقعیت‌های شغلی مناسبی در این حرفه قرار گیرند.

رویکرد رایان راهبرد در ارائۀ خدمات مشاوره منابع انسانی چگونه است؟

رایان راهبرد تأکید زیادی به درونی‌سازی متدهای به کار گرفته‌شده در سازمان‌ها دارد. به طوری که تمامی پروژه‌های مشاوره پس از آموزش به ذینفعان و متولیان منابع انسانی سازمان آغاز می‌شوند. بدین ترتیب اجرا با آگاهی از دورنما و تسلط بر تکنیک همراه خواهد بود. سازمان نیز در آینده وابسته به مشاور نبوده و می‌تواند خود، به‌روز‌رسانی‌ها را متناسب با تغییرات پیش برد.

مطالب و یادداشت‌های وب سایت رایان راهبرد چابک چه ویژگی‌هایی دارد؟

کادر تحریریه رایان راهبرد چابک متشکل از متخصصان منابع انسانی با تسلط بر روزنامه‌نگاری است و متفاوت با فعالان دیجیتال مارکتینگ فعال در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، به کیفیت محتوا وفادارند. مطالب و یادداشت‌هایی که در وب سایت منتشر می‌شوند، عمدتاً محتوای تولیدی و یا ترجمه‌ای از روندها و سیگنال‌های موجود در فضای جهانی منابع انسانی است که خاص رایان راهبرد است. این محتواها برای اولین بار به زبان فارسی منتشر می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top
error: این محتوا محافظت شده است