ویرایش محتوا

ویژگی های یک شغل و کار جذاب

ویژگی های کار و شغل جذاب در طراحی شغل

هرچند کمتر پیش می آید که یک شغل از همه ی جنبه ها جذاب و خواستنی باشد، ولی برخی ویژگی ها می تواند آن را نسبت به سایر مشاغل برتری دهد. البته اولویت و لیست این ویژگی ها در همه یکسان نیست، ولی مشترکاتی که بین افراد وجود دارد هم کم نیست. در ادامه برخی از ویژگی هایی که می تواند یک کار را جذاب کند لیست شده اند:

- فرصت استفاده از مهارت های فردی: این فرصت می تواند یک حرفه را معنی دار کند.

- بسته جبران خدمت: برای بسیاری از کارکنان پرداختی ها یک عامل با اهمیت و در اولویت بالاست.

- انعطاف پذیری: که به فرد امکان دهد به علایق فردی و زندگی شخصی اش که این روزها خیلی هم قابل برنامه ریزی شدن نیست برسد.

- رشد و توسعه ی فردی و حرفه ای: مشاغلی که یادگیری از جنبه های مختلف داشته باشند برای افراد جذاب هستند. خواه این یادگیری در زمینه مهارت های رهبری باشد یا مسئولیت های جدید و متنوع. این ویژگی در مشاغلی که نیازمند پاسخ گویی به شرایط مختلف ناشی از تعامل با دیگران باشد، بیشتر دیده می شود.

- ارزش های فردی: فعالیت هایی که همسو با ارزش های فردی و درونی شاغل باشند، برای او جذابیت بیشتری دارند. چون همزمان با انجام آنها و پیشرفت، به تمایلات درونی خود هم پاسخ می دهند. مثل پرستاری که میل باطنی اش کمک به دیگران است و محیط کار بیمارستان نیز همین را از او طلب می کند.

در قسمت دیدگاه ها شما بنویسید که چه عواملی را به عنوان جذاب کننده به این لیست اضافه می کنید؟

 

یادداشت های مرتبط:

معنی دار بودن، خواسته ی بنیادی کارجویان

توانمندسازی عملکرد کارکنان

تجزیه و تحلیل مشاغل و محتوای شرح مشاغل انعطاف پذیر

شرح وظایف یا شناسنامه؛ کدام مناسب تر است

شرح مشاغل وظیفه محور در عصر جدید چارلی چاپلین

دوره آنالیز مشاغل و تهیه شناسنامه شغلی به روش هی گروپ

ویژگی‌های خاص کارگاه‌های آموزشی رایان راهبرد چیست؟

کارگاه‌های رایان راهبرد بر اساس مدل‌ها و روش‌های روز دنیا و با رویکرد ایجاد مهارت تخصصی تدارک دیده شده‌اند و یادگیری انجام موضوع آموزش پس از مشارکت فعال تضمین شده است. این مهارت‌ها برای مدیران و متخصصان منابع انسانی یک مزیت رقابتی ایجاد می‌کنند تا در موقعیت‌های شغلی مناسبی در این حرفه قرار گیرند.

رویکرد رایان راهبرد در ارائۀ خدمات مشاوره منابع انسانی چگونه است؟

رایان راهبرد تأکید زیادی به درونی‌سازی متدهای به کار گرفته‌شده در سازمان‌ها دارد. به طوری که تمامی پروژه‌های مشاوره پس از آموزش به ذینفعان و متولیان منابع انسانی سازمان آغاز می‌شوند. بدین ترتیب اجرا با آگاهی از دورنما و تسلط بر تکنیک همراه خواهد بود. سازمان نیز در آینده وابسته به مشاور نبوده و می‌تواند خود، به‌روز‌رسانی‌ها را متناسب با تغییرات پیش برد.

مطالب و یادداشت‌های وب سایت رایان راهبرد چابک چه ویژگی‌هایی دارد؟

کادر تحریریه رایان راهبرد چابک متشکل از متخصصان منابع انسانی با تسلط بر روزنامه‌نگاری است و متفاوت با فعالان دیجیتال مارکتینگ فعال در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، به کیفیت محتوا وفادارند. مطالب و یادداشت‌هایی که در وب سایت منتشر می‌شوند، عمدتاً محتوای تولیدی و یا ترجمه‌ای از روندها و سیگنال‌های موجود در فضای جهانی منابع انسانی است که خاص رایان راهبرد است. این محتواها برای اولین بار به زبان فارسی منتشر می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top
error: این محتوا محافظت شده است