ویرایش محتوا

پروژه بهبود و مشاوره منابع انسانی

انتخاب مشاوره منابع انسانی و پروژه های بهبود

کارها و فعالیت های گوناگون و هر پروژه بهبود که در منابع انسانی انجام می شود، باید نتیجه و خروجی و اثری روی کسب و کار داشته باشد. به ویژه هنگامی که پای انتخاب ارائه دهنده خدمات مشاوره منابع انسانی در میان است.

برای تضمین دستاوردهای مورد انتظار از پروژه های منابع انسانی، برنامه ها، مدل ها و ابزارها و هزینه های هر یک باید با دقت پایش شوند. به موازات آنها بهتر است برنامه هایی برای پایش نتایج و اطمینان از تأکید روی مسئولیت و نتیجه گرایی نیز تدوین شوند. بدین ترتیب پروژه ها با داده هایی که برای پایش پیشرفت جمع آوری می شوند، قابل ارزیابی خواهند شد.

باید دقت داشت که حتماً واحد منابع انسانی و کارشناسان و مدیرانی که قرار است در آینده با سیستم جدید کار کنند، در پروژه های بهبود درگیر شوند و در همان حال دانش فنی و چگونگی انجام برنامه از سوی مشاور منابع انسانی به سازمان منتقل شود.

بدین ترتیب در پایان برنامه، نتایج، تنها مستندات و کاغذهای پایانی معرفی نخواهند شد؛ بلکه دانش افزوده ای که طی فرآیند اجرا کسب می شود و نحوه ی استفاده از نتایج و توانایی به روزنگهداری آن نیز در دست خواهد بود.

پروژه منابع انسانی و مشاور منابع انسانی
پروژه منابع انسانی با همراهی مشاور منابع انسانی خبره

ذی نفعان پروژه باید دقت داشته باشند که پروژه، سفارشی و به خاطر مسائل غیر کسب و کاری نظیر توافقات بین مدیر و مشاور شروع نشده باشد. متأسفانه این روزها کم نیستند پروژه های ساختگی و متقابلی که بین مدیران و مشاوران دست به دست می شوند و بدون توجه به اصول ممانعت از تعارض منافع، مدیر و مشاور این نقش ها را به یکدیگر قرض می دهند.

مثل هر پروژه و تصمیم کسب و کاری دیگری، نرخ بازگشت سرمایه و تحلیل هزینه — فایده باید در تصمیم گیری انتخاب پروژه و مشاور منابع انسانی نقش اصلی را بر عهده گیرد. مدیران ارشد نیز نقش هدایت گر خود را نباید از یاد برند. و در نظر داشته باشند که پروژه های مشاوره منابع انسانی باید بتوانند ارزشی را برای سازمان خلق کنند.

 

مطالب مرتبط پروژه بهبود و مشاوره منابع انسانی:

مشاوره – بهبود منابع انسانی

کاتالوگ خدمات مشاوره و آموزش منابع انسانی رایان راهبرد چابک

دوره، کارگاه ها و وبینارهای آموزش منابع انسانی هی گروپ ویژگی ها و پاسخ به پرسش ها

محاسبه ROI در آموزش

چرا برخی از پروژه های منابع انسانی موفق نمی شوند

برون رفت از دام جوایز و مدل ها

تضاد منافع و نمونه هایی ظریف از آن

ویژگی‌های خاص کارگاه‌های آموزشی رایان راهبرد چیست؟

کارگاه‌های رایان راهبرد بر اساس مدل‌ها و روش‌های روز دنیا و با رویکرد ایجاد مهارت تخصصی تدارک دیده شده‌اند و یادگیری انجام موضوع آموزش پس از مشارکت فعال تضمین شده است. این مهارت‌ها برای مدیران و متخصصان منابع انسانی یک مزیت رقابتی ایجاد می‌کنند تا در موقعیت‌های شغلی مناسبی در این حرفه قرار گیرند.

رویکرد رایان راهبرد در ارائۀ خدمات مشاوره منابع انسانی چگونه است؟

رایان راهبرد تأکید زیادی به درونی‌سازی متدهای به کار گرفته‌شده در سازمان‌ها دارد. به طوری که تمامی پروژه‌های مشاوره پس از آموزش به ذینفعان و متولیان منابع انسانی سازمان آغاز می‌شوند. بدین ترتیب اجرا با آگاهی از دورنما و تسلط بر تکنیک همراه خواهد بود. سازمان نیز در آینده وابسته به مشاور نبوده و می‌تواند خود، به‌روز‌رسانی‌ها را متناسب با تغییرات پیش برد.

مطالب و یادداشت‌های وب سایت رایان راهبرد چابک چه ویژگی‌هایی دارد؟

کادر تحریریه رایان راهبرد چابک متشکل از متخصصان منابع انسانی با تسلط بر روزنامه‌نگاری است و متفاوت با فعالان دیجیتال مارکتینگ فعال در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، به کیفیت محتوا وفادارند. مطالب و یادداشت‌هایی که در وب سایت منتشر می‌شوند، عمدتاً محتوای تولیدی و یا ترجمه‌ای از روندها و سیگنال‌های موجود در فضای جهانی منابع انسانی است که خاص رایان راهبرد است. این محتواها برای اولین بار به زبان فارسی منتشر می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top
error: این محتوا محافظت شده است