رویکرد کارراهه ای به پاداش

بسیاری از شرکتهایی که ماندگاری کارکنان را پدیدآورنده­ ی سطح بالاتری از اثربخشی می­ دانند، باور دارند

که این سطح بالاتر از کارآمدی از طریق کسب دانش سازمانی و عمیق کردن اطلاعات در خصوص مشتریان و سایر عوامل نهادی ازسوی کارکنان به­ دست می ­آیند. (کارراهه و مسیر شغلی)

و بدین سبب ارزشمندند.

به همین مناسبت برنامه­ ی جامع و عمیق­تری در زمینه­ ی کارراهه و مسیر شغلی کارکنانشان شکل داده و اجرای آن را نیز به دقت پی می گیرند.

کارراهه و مسیر شغلی : در این راستا که   Career Reward Approach  نامیده می شود، با توجه به تمایل نسلهای جدید به پیشرفت حرفه ­ای و شغلی، این رویکرد و توجه به کارراهه را به عنوان بخش مهمی از بسته ­ی جبران خدمت کل در نظر گرفته ­اند.

به ­طوریکه این رویکرد به عنوان متدی نوین در ساماندهی و پیشنهاد بسته­ ی جبران خدمت شناخته شده ­است. (کارراهه و مسیر شغلی)

در رویکرد پاداشی داشتن به کارراهه شغلی، همه آنچیزهایی که کارکنان، در طول خدمت در شرکت یا سازمان کسب می ­کنند. را به عنوان اجزای بسته­ ی جبران خدمت درنظر گرفته و فعالانه برای آنها برنامه ­ریزی کرده. و در کنار اجزای ملموس جبران خدمت استفاده می ­کنند.

کارراهه و مسیر شغلی
کارراهه و مسیر شغلی

پیشرفت شغلی، یادگیری و امکان جابجایی، درکنار گزینه­ ی کارکردن با افراد و مشتریان متفاوت و متنوع که می­ تواند. ارزشمندترین تجربیات شغلی محسوب شده. و سازندهی بسیاری از شایستگی­ها و مقدمه­ ی پیشرفت حرفه­ ای باشد، در این رویکرد جای می­ گیرد.

به ­طور معمول، ممکن است اجزای این بسته ­ی پاداش در هنگام ورود فرد به شرکت برایش بی معنا باشند. و یا دستکم از قابلیت اطمینان کافی برخوردار نباشند.

در این مواقع مخصوصاً نزد کارجویان کم ­تجربه­ تر، مبلغ پرداخت ممکن است دارای اهمیت بسیار بالاتر و غیر قابل ملاحظه ­ای در تصمیم­گیری شغلی شود.

در صورتی که یک شرکت یا سازمان چنین امکاناتی برای کارکنان فراهم آورده. و رویکرد پاداش کارراهه­ ای داشته باشد، شایسته است. با تکنیکهای مختلف برندسازی کارفرمایی آن را برجسته کند.

روشن است سازمانهایی که از مزیت داشتن این رویکرد به پاداش بهره ­مندند و به اندازه­ ی کافی و مطلوب روی آن سرمایه­ گذاری می­کنند، در جنگ استعدادها و افزایش ماندگاری آنها موفقتر خواهند بود.

کارراهه شغلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top