ویرایش محتوا

سمینار پیشگیری از جرائم رایانه ای در حوزه منابع انسانی برگزار شد

در ابتدای سمینار، با طرح موضوع حفاظت از اسرار ، اسرار شخصی، اسرار تجاری و اسرار قضایی ، قوانین مربوطه و تعاریف آن و مجازات های افشای اسرار بین کارمندان و کارفرما مورد بررسی قرارگرفت

کمیسیون افتای سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران، هفتمین سمینار خود با عنوان پیشگیری از جرائم رایانه ای در حوزه منابع انسانی را برگزار کرد.

به گزارش ایتنا، در این سمینار که با حضور علاقه‌مندان بسیاری از شرکت‌های بخش خصوصی و دولتی برگزار گردید، رضا پرویزی، متخصص حقوق فناوری اطلاعات و وکیل پایه یک دادگستری، مباحثی در خصوص مسئولیت کیفری شرکت ها، چگونگی محافظت حقوقی از اسرار تجاری، تکالیف کارمند و کارفرما و مشتریان نسبت به یکدیگر و مسائلی از این دست را مطرح نمود.

بنابر این گزارش، در ابتدای سمینار، با طرح موضوع حفاظت از اسرار ، اسرار شخصی، اسرار تجاری و اسرار قضایی ، قوانین مربوطه و تعاریف آن و مجازات های افشای اسرار بین کارمندان و کارفرما مورد بررسی قرارگرفت.

سپس با بحث مسئولیت کیفری شرکت ها و با بیان اینکه مفاد قانونی این مسئولیت چیست و نسبت به مخاطبان چه تعهداتی دارد، سمینار ادامه یافت.

رضا پرویزی که اشراف بسیار خوبی به موضوعات حقوق فناوری اطلاعات و پرونده های حقوقی این حوزه دارد با اشاره به قوانین این حوزه و ویژگی های قوانین جمهوری اسلامی در زمینه تجارت الکترونیک و مجازات ها حاضران را با جنبه های مختلف این مسائل آشنا ساخت.

سمینار با ذکر مثالهای واقعی و جاری در کشور و در دنیا ارائه گردید و پرسش و پاسخ حاضران، نشان از توجه و علاقمندی ایشان به مباحث مطرح شده داشت.

پایان بخش سمینار نیز چند پرسش و اهدای هدایایی به حاضران بود.

این سمینار در راستای یکی از اهداف مهم کمیسیون افتا مبنی بر ارتقاء سطح آگاهی و دانش عمومی در حوزه امنیت اطلاعات، در تاریخ چهارشنبه هفتم تیرماه در محل همایش های سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران برگزار گردید.

شایان ذکر است پیش از این شش سمینار از سری آشنایی با موضوعاتی همچون آشنایی با استاندارد ایزو ۲۷۰۰۱، مصادیق جرائم رایانه ای، آشنایی با یو تی ام ها، آشنایی با حفاظت فیزیکی و پیرامونی و آشنایی با مدیریت تداوم کسب و کار از سوی کمیسیون افتای سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران برپا شده است.

مرجع : سایت خبری ایتنا

ویژگی‌های خاص کارگاه‌های آموزشی رایان راهبرد چیست؟

کارگاه‌های رایان راهبرد بر اساس مدل‌ها و روش‌های روز دنیا و با رویکرد ایجاد مهارت تخصصی تدارک دیده شده‌اند و یادگیری انجام موضوع آموزش پس از مشارکت فعال تضمین شده است. این مهارت‌ها برای مدیران و متخصصان منابع انسانی یک مزیت رقابتی ایجاد می‌کنند تا در موقعیت‌های شغلی مناسبی در این حرفه قرار گیرند.

رویکرد رایان راهبرد در ارائۀ خدمات مشاوره منابع انسانی چگونه است؟

رایان راهبرد تأکید زیادی به درونی‌سازی متدهای به کار گرفته‌شده در سازمان‌ها دارد. به طوری که تمامی پروژه‌های مشاوره پس از آموزش به ذینفعان و متولیان منابع انسانی سازمان آغاز می‌شوند. بدین ترتیب اجرا با آگاهی از دورنما و تسلط بر تکنیک همراه خواهد بود. سازمان نیز در آینده وابسته به مشاور نبوده و می‌تواند خود، به‌روز‌رسانی‌ها را متناسب با تغییرات پیش برد.

مطالب و یادداشت‌های وب سایت رایان راهبرد چابک چه ویژگی‌هایی دارد؟

کادر تحریریه رایان راهبرد چابک متشکل از متخصصان منابع انسانی با تسلط بر روزنامه‌نگاری است و متفاوت با فعالان دیجیتال مارکتینگ فعال در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، به کیفیت محتوا وفادارند. مطالب و یادداشت‌هایی که در وب سایت منتشر می‌شوند، عمدتاً محتوای تولیدی و یا ترجمه‌ای از روندها و سیگنال‌های موجود در فضای جهانی منابع انسانی است که خاص رایان راهبرد است. این محتواها برای اولین بار به زبان فارسی منتشر می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top
error: این محتوا محافظت شده است