آموزش ارزیابی مشاغل هی گروپ

ارزیابی مشاغل هی گروپ

کارگاه آموزش ارزیابی مشاغل هی گروپ توسط رایان راهبرد چابک برگزار می شود.

با توجه به اینکه تعیین وزن مشاغل و نقش و اهمیت آنها در رسیدن سازمان به اهدافش به عنوان یکی از مهمترین متغیرهای پرداخت و نیز مبنای مناسبی برای طراحی کارراهه شغلی و نیز جانشین پروری در مدیریت منابع انسانی در نظر گرفته می شود.

 

ارزیابی مشاغل هی گروپ
ارزیابی مشاغل هی گروپ یکی از دوره های تخصصی آموزش منابع انسانی بر اساس روش هی گروپ است

این دوره برای مدیران و متخصصین منابع انسانی و جبران خدمت که در نظر دارند مدل هایی در سطح استانداردهای دنیا طراحی و اجرا کنند، توصیه می شود.

تاریخ برگزاری دوره آموزش ارزیابی مشاغل هی گروپ ویژه پاییز ۱۴۰۰ در دو روز از ساعت ۹:۳۰ تا ۱۶:۳۰ است و با توجه به شیوع کرونا و تقاضای علاقه مندان به صورت وبینار و آنلاین خواهد بود.

اکنون مدیران کسب و کارها به این نتیجه رسیده اند که کارشناسان و مدیران منابع انسانی که به یکی از روشهای علمی، تجربه و پذیرفته شده بین المللی ارزشیابی مشاغل مجهز باشند، می توانند از راه برقراری عدالت و بهبود انگیزش، ارزش افزوده بالایی برای سازمان متبوع خود ایجاد کنند.

بدیهی است که توانایی و مهارت ارزیابی مشاغل به یکی از روشهای شناخته شده، یکی از شایستگی های اساسی برای مدیران و متخصصان منابع انسانی محسوب شده و کارشناسانی از این رشته که می خواهند در کارراهه ای که انتخاب کرده اند، موفق باشند، لازم است این شایستگی را کسب کنند.

دوره آموزش کارگاهی ارزیابی مشاغل به روش هی گروپ به زبان فارسی در ایران

ارزیابی مشاغل به روش هی گروپ در دنیا

ارزیابی مشاغل به متد هی گروپ یکی از شناخته شده ترین روشها است که بیش از نیمی از شرکتهای لیست شده در فورچون ۵۰۰ از آن استفاده می کنند و اثر آن در موفقیت این شرکتها باز تابیده است. به همین دلیل به عنوان یکی از آموزش های اساسی کارشناسان و مدیران در تراز بین المللی مورد توجه است.

مشاوره منابع انسانی رایان راهبرد چابک، دوره آموزش کارگاهی ارزیابی مشاغل با تأکید بر روش هی گروپ را برای اولین بار به زبان فارسی و در داخل کشور برای حدود هفت نفر از متخصصان منابع انسانی فراهم نموده است. شایان ذکر است که با توجه مشغولیت کاری متخصصان مخاطب، این دوره بسیار فشرده طراحی شده و در این فصل برگزار خواهد گردید.

جزئیات بیشتری از آن در توضیحات لینک ذیل ذکر شده است. در صورت علاقه مندی برای شرکت در دوره جدید، مشاوران مستقر در شرکت پاسخگوی پرسشهای شما در این زمینه هستند.

در دوره ی کارگاهی آموزشی ارزیابی شغل به روش هی گروپ، بخش های سه گانه ارزیابی شغل شامل دانش چگونگی انجام کار، حل مسأله، مسئولیت و پاسخگویی به همراه اجزای هشت گانه آن توضیح داده می شود و شرکت کنندگان ضمن تسلط بر طیف های امتیازی هر یک از عوامل هشت گانه ارزیابی شغل، تست کیفی آن را نیز زیر نظر تسهیل کننده ی دوره که توسط هی گروپ آموزش دیده است انجام خواهند داد.

تست کیفی یکی از ویژگی ها و امکانات منحصر به فرد در روش هی گروپ است که با انجام آن، ارزیابی کننده نسبت به کیفیت و همخوانی داخلی و خارجی ارزیابی شغل اطمینان پیدا کرده و در صورت عدم هماهنگی و همخوانی با منطق درونی ارزیابی و نیز الگوها، هشدارهایی مبنی بر قابلیت اصلاح و بهبود دریافت خواهد نمود.

شایان ذکر است که در حین دوره آموزش، سعی می شود به دو گونه درس آموخته ها در مخاطبان عمیق شود. بدین گونه که در هر گام ارزیابی نمونه هایی از بریده مشاغل بررسی خواهند شد. علاوه بر آن در پایان دوره و تسلط نسبی، چند نمونه شغل کامل با شبیه سازی محیط پنل ارزیابی شغل، بررسی و امتیاز دهی خواهند شد.

منطق گریدینگ با توجه به گزینه ها و شرایط سازمان انتخاب شده و گرید (گروه) هر شغل از آن استخراج خواهد شد. یک نسخه از جداول امتیاز دهی نیز در اختیار شرکت کنندگان قرار داده خواهد شد تا بر اساس آن بتوانند ارزیابی شغل سازمان خود را به روش هی گروپ انجام دهند.

برنامه ی کارگاه ها و دوره های آموزشی منابع انسانی
برنامه ی کارگاه ها و دوره های آموزشی منابع انسانی که با رویکرد هی گروپ و در پاییز ۱۴۰۰ توسط مشاوره منابع انسانی و آموزش رایان راهبرد برگزار می شوند
آموزش وبینار و کارگاه های منابع انسانی در بهار ۱۴۰۰ بر اساس سرفصل های مدل هی گروپ ارائه می شوند. این کارگاه های با رویکرد توانمندسازی اجرا برگزار می گردند و شرکت کنندگان در دوره آموزشی در پایان دوره قادر به انجام موضوع آموزش خواهند بود.

دانلود فایل کاتالوگ توضیحات

گروه شغلی که خروجی ارزیابی مشاغل است به عنوان یکی از مهمترین اجزای برقراری سیستم جبران خدمت و مزایا و پرداخت در نظر گرفته می شود.

پس از تعیین وزن و اهمیت مشاغل به وسیله ارزیابی مشاغل، نوبت به تعیین و اختصاص حقوق و مزایای مناسب به کارکنان می رسد.

اما عواملی همچون بازار رقابتی، میزان عملکرد افراد، ناحیه جغرافیایی در کنار استراتژی جبران خدمت و مزایا نیز در تعیین حقوق عادلانه و رقابتی بایستی در نظر گرفته شوند.

در دوره حرفه ای جبران خدمت و مزایا به این موارد پرداخته می شود:

دانلود کاتالوگ دوره جبران خدمت و کاتالوگ دوره ی طراحی ساختار سازمانی

در همین راستا دوره حرفه ای آنالیز مشاغل به روش هی گروپ (Hay­Group) نیز توسط شرکت مشاوره مدیریت منابع انسانی رایان راهبرد چابک برگزار می شود.

با توجه به اینکه اطلاعات مشاغل آنالیز شده و هدف محور به عنوان خوراک مناسب سیستم ارزیابی است، پیشنهاد می شود علاقه مندان قبل از طی دوره آموزش ارزیابی مشاغل به روش هی گروپ، آنالیز مشاغل به روش هی گروپ را نیز بگذرانند.

اطلاعات تکمیلی در مورد دوره آموزشی آنالیز مشاغل به روش هی را در لینک ذیل بیابید:

لینک دوره آنالیز شغل و تهیه شناسنامه شغلی

ویژگی‌های خاص کارگاه‌های آموزشی رایان راهبرد چیست؟

کارگاه‌های رایان راهبرد بر اساس مدل‌ها و روش‌های روز دنیا و با رویکرد ایجاد مهارت تخصصی تدارک دیده شده‌اند و یادگیری انجام موضوع آموزش پس از مشارکت فعال تضمین شده است. این مهارت‌ها برای مدیران و متخصصان منابع انسانی یک مزیت رقابتی ایجاد می‌کنند تا در موقعیت‌های شغلی مناسبی در این حرفه قرار گیرند.

رویکرد رایان راهبرد در ارائۀ خدمات مشاوره منابع انسانی چگونه است؟

رایان راهبرد تأکید زیادی به درونی‌سازی متدهای به کار گرفته‌شده در سازمان‌ها دارد. به طوری که تمامی پروژه‌های مشاوره پس از آموزش به ذینفعان و متولیان منابع انسانی سازمان آغاز می‌شوند. بدین ترتیب اجرا با آگاهی از دورنما و تسلط بر تکنیک همراه خواهد بود. سازمان نیز در آینده وابسته به مشاور نبوده و می‌تواند خود، به‌روز‌رسانی‌ها را متناسب با تغییرات پیش برد.

مطالب و یادداشت‌های وب سایت رایان راهبرد چابک چه ویژگی‌هایی دارد؟

کادر تحریریه رایان راهبرد چابک متشکل از متخصصان منابع انسانی با تسلط بر روزنامه‌نگاری است و متفاوت با فعالان دیجیتال مارکتینگ فعال در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، به کیفیت محتوا وفادارند. مطالب و یادداشت‌هایی که در وب سایت منتشر می‌شوند، عمدتاً محتوای تولیدی و یا ترجمه‌ای از روندها و سیگنال‌های موجود در فضای جهانی منابع انسانی است که خاص رایان راهبرد است. این محتواها برای اولین بار به زبان فارسی منتشر می‌شوند.

2 دیدگاه در مورد “آموزش ارزیابی مشاغل هی گروپ

    1. با سلام. این دوره به طور معمول هر فصل یک بار برگزار می شود. اکنون با توجه به محدودیت های ناشی از کرونا، این دوره به صورت وبیناری برگزار می شود. در نظر است در اسفند ماه این برنامه اجرا شود. اگر شرکتی متقاضی برگزاری باشد، به صورت اختصاصی (حضوری و یا وبیناری) قابل برنامه ریزی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top