ویرایش محتوا

رویکردهای مختلف ارزیابی شغل و مشاغل شامل هی گروپ و …

رویکردهای مختلف ارزیابی شغل

ارزیابی مشاغل (Job Evaluation) فرآیند اندازه گیری و ارزیابی عوامل مورد نظر در شغل است که منجر به گرید یا امتیاز و یا رتبه شغل می شود. روش های مختلفی در کشورها و شرکت های دنیا برای ارزیابی شغل وجود دارد. هی گروپ یکی از برترین روش ها را ارائه نموده است.

هر کدام از روش ها و رویکردهای ارزیابی مشاغل مزایا و منافعی دارند که آنها را در شرایط مختلف مفید تر می سازد.

برای انتخاب روش مناسب ارزیابی مشاغل و یا انتخاب از بین روش های برتر ارزیابی شغل و جبران خدمت (شامل هِی گروپ، مرسر و تاورزواتسون) آگاهی با رویکرد اساسی آن می تواند راهگشا باشد.

ارزیابی شغل

آشنایی با این مزایا و منافع، می تواند به متخصصان و مدیران منابع انسانی کمک کند تا بهترین روش را با توجه به شرایط محیطی و داخلی انتخاب کنند.

لینک دانلود اسلایدهای مزایا و معایب روش های مختلف ارزیابی مشاغل و تحلیل مشاغل (رویکردهایی که هِی گروپ، مرسر، تاورزواتسون و … استفاده می کنند)

دانلود اسلاید مزایا و معایب رویکردهای چهارگانه ارزیابی مشاغل

 

ارزیابی مشاغل هی گروپ
دوره کارگاهی آموزش ارزیابی مشاغل هی گروپ — تاریخ برگزاری: ۱۴ و ۱۵ دی ۱۴۰۲ ۱۴۰۲

بخشی از دوره آموزشی ارزیابی شغل که به صورت کارگاه آنلاین برگزار شد را در کلیپ زیر مشاهده کنید:

کارشناسان رایان راهبرد چابک آماده مشاوره به شرکت ها در زمینه پروژه های بهبود منابع انسانی از جمله آنالیز شغل و ارزیابی مشاغل با روش هِی گروپ و مرسر و سایر روش ها می باشند.

تقویم آموزش منابع انسانی و برنامه کارگاه ها و دوره کاربردی مدیریت به صورت آنلاین و مجازی
تقویم آموزشی و برنامه آموزش منابع انسانی و کارگاه های هی گروپ دیکوم کرک پاتریک سروکوال مرسر ۱۴۰۲ شرکت مشاوره منابع انسانی رایان راهبرد

یادداشت های مرتبط:

آنالیز و ارزیابی مشاغل به روش هِی گروپ Hay

متد هی گروپ و برخی از ویژگی های آن

اصول هِی گروپ در آنالیز و ارزیابی شغل

ارزیابی شغل

دوره آنالیز شغل و تهیه شناسنامه شغل به روش هِی گروپ

آموزش ارزیابی مشاغل هِی گروپ

دوره آموزشی حرفه ای جبران خدمت عادلانه و رقابتی

منابع انسانی و تکنولوژی

ارزیابی شغل

ویژگی‌های خاص کارگاه‌های آموزشی رایان راهبرد چیست؟

کارگاه‌های رایان راهبرد بر اساس مدل‌ها و روش‌های روز دنیا و با رویکرد ایجاد مهارت تخصصی تدارک دیده شده‌اند و یادگیری انجام موضوع آموزش پس از مشارکت فعال تضمین شده است. این مهارت‌ها برای مدیران و متخصصان منابع انسانی یک مزیت رقابتی ایجاد می‌کنند تا در موقعیت‌های شغلی مناسبی در این حرفه قرار گیرند.

رویکرد رایان راهبرد در ارائۀ خدمات مشاوره منابع انسانی چگونه است؟

رایان راهبرد تأکید زیادی به درونی‌سازی متدهای به کار گرفته‌شده در سازمان‌ها دارد. به طوری که تمامی پروژه‌های مشاوره پس از آموزش به ذینفعان و متولیان منابع انسانی سازمان آغاز می‌شوند. بدین ترتیب اجرا با آگاهی از دورنما و تسلط بر تکنیک همراه خواهد بود. سازمان نیز در آینده وابسته به مشاور نبوده و می‌تواند خود، به‌روز‌رسانی‌ها را متناسب با تغییرات پیش برد.

مطالب و یادداشت‌های وب سایت رایان راهبرد چابک چه ویژگی‌هایی دارد؟

کادر تحریریه رایان راهبرد چابک متشکل از متخصصان منابع انسانی با تسلط بر روزنامه‌نگاری است و متفاوت با فعالان دیجیتال مارکتینگ فعال در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، به کیفیت محتوا وفادارند. مطالب و یادداشت‌هایی که در وب سایت منتشر می‌شوند، عمدتاً محتوای تولیدی و یا ترجمه‌ای از روندها و سیگنال‌های موجود در فضای جهانی منابع انسانی است که خاص رایان راهبرد است. این محتواها برای اولین بار به زبان فارسی منتشر می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top
error: این محتوا محافظت شده است