استراتژی منابع انسانی

امروزه بقا و رشد در فضای کسب و کار بدون داشتن هدف مشخص امکان پذیر نمی باشد. کسب و کارها نیازمندند که استراتژی خود را با تجزیه و تحلیل فضای کسب و کار و سنجیدن فرصتها و تهدیدهای موجود و مقایسه آن با قوتها و ضعفهای خود، تعیین و به مدیران و کارکنان اطلاع رسانی کنند. این استراتژی مدون بدون داشتن پشتیبانی استراتژی های وظیفه ای (تأمین مالی، میزان و تنوع تولید، بازار و گروههای هدف، منابع انسانی مورد نیاز برای اجرای استراتژی ها و برنامه ها و …) تنها به کاغذهایی تبدیل می شوند که برای فعالیتهای بخش بایگانی به کار می آیند.

استراتژی های کسب و کار باید خصوصاً توسط منابع انسانی سازمان درک و حمایت شود و این کار شرکتها را محتاج استراتژی منابع انسانی می نماید. اینکه سطح پرداخت مناسب با توجه به بازار کار موجود و رقبای فعال در آن به چه میزان باشد و اینکه بهتر است به منظور تأمین سرمایه های انسانی، کارآموزان را به کار فرا خواند و بر روی آموزش ایشان سرمایه گذاری کند، یا برای هر جایگاه شغلی، فردی خبره استخدام کند در کنار بسته جبران خدمت پیشنهادی (پرداخت نقدی، مشارکت در انواع بیمه ها و صندوق ها، سبد سهام، تعطیلات مازاد و تشویقی، اینترنت رایگان و … ) و نحوه تعامل با توازن بین کار و زندگی، گوشه هایی از فعالیتهای استراتژی منابع انسانی هستند.

رایان راهبرد چابک با دارا بودن کارشناسان آموزش دیده در سطوح بین المللی در زمینه برنامه ریزی استراتژیک منابع انسانی و منابع انسانی به عنوان شریک کسب و کار منبعی قابل اتکا برای شرکتها در این زمینه فراهم آورده است.

ویژگی‌های خاص کارگاه‌های آموزشی رایان راهبرد چیست؟

کارگاه‌های رایان راهبرد بر اساس مدل‌ها و روش‌های روز دنیا و با رویکرد ایجاد مهارت تخصصی تدارک دیده شده‌اند و یادگیری انجام موضوع آموزش پس از مشارکت فعال تضمین شده است. این مهارت‌ها برای مدیران و متخصصان منابع انسانی یک مزیت رقابتی ایجاد می‌کنند تا در موقعیت‌های شغلی مناسبی در این حرفه قرار گیرند.

رویکرد رایان راهبرد در ارائۀ خدمات مشاوره منابع انسانی چگونه است؟

رایان راهبرد تأکید زیادی به درونی‌سازی متدهای به کار گرفته‌شده در سازمان‌ها دارد. به طوری که تمامی پروژه‌های مشاوره پس از آموزش به ذینفعان و متولیان منابع انسانی سازمان آغاز می‌شوند. بدین ترتیب اجرا با آگاهی از دورنما و تسلط بر تکنیک همراه خواهد بود. سازمان نیز در آینده وابسته به مشاور نبوده و می‌تواند خود، به‌روز‌رسانی‌ها را متناسب با تغییرات پیش برد.

مطالب و یادداشت‌های وب سایت رایان راهبرد چابک چه ویژگی‌هایی دارد؟

کادر تحریریه رایان راهبرد چابک متشکل از متخصصان منابع انسانی با تسلط بر روزنامه‌نگاری است و متفاوت با فعالان دیجیتال مارکتینگ فعال در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، به کیفیت محتوا وفادارند. مطالب و یادداشت‌هایی که در وب سایت منتشر می‌شوند، عمدتاً محتوای تولیدی و یا ترجمه‌ای از روندها و سیگنال‌های موجود در فضای جهانی منابع انسانی است که خاص رایان راهبرد است. این محتواها برای اولین بار به زبان فارسی منتشر می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top