استراتژی منابع انسانی

امروزه بقا و رشد در فضای کسب و کار بدون داشتن هدف مشخص امکان پذیر نمی باشد. کسب و کارها نیازمندند که استراتژی خود را با تجزیه و تحلیل فضای کسب و کار و سنجیدن فرصتها و تهدیدهای موجود و مقایسه آن با قوتها و ضعفهای خود، تعیین و به مدیران و کارکنان اطلاع رسانی کنند. این استراتژی مدون بدون داشتن پشتیبانی استراتژی های وظیفه ای (تأمین مالی، میزان و تنوع تولید، بازار و گروههای هدف، منابع انسانی مورد نیاز برای اجرای استراتژی ها و برنامه ها و …) تنها به کاغذهایی تبدیل می شوند که برای فعالیتهای بخش بایگانی به کار می آیند.

استراتژی های کسب و کار باید خصوصاً توسط منابع انسانی سازمان درک و حمایت شود و این کار شرکتها را محتاج استراتژی منابع انسانی می نماید. اینکه سطح پرداخت مناسب با توجه به بازار کار موجود و رقبای فعال در آن به چه میزان باشد و اینکه بهتر است به منظور تأمین سرمایه های انسانی، کارآموزان را به کار فرا خواند و بر روی آموزش ایشان سرمایه گذاری کند، یا برای هر جایگاه شغلی، فردی خبره استخدام کند در کنار بسته جبران خدمت پیشنهادی (پرداخت نقدی، مشارکت در انواع بیمه ها و صندوق ها، سبد سهام، تعطیلات مازاد و تشویقی، اینترنت رایگان و … ) و نحوه تعامل با توازن بین کار و زندگی، گوشه هایی از فعالیتهای استراتژی منابع انسانی هستند.

رایان راهبرد چابک با دارا بودن کارشناسان آموزش دیده در سطوح بین المللی در زمینه برنامه ریزی استراتژیک منابع انسانی و منابع انسانی به عنوان شریک کسب و کار منبعی قابل اتکا برای شرکتها در این زمینه فراهم آورده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top