ویرایش محتوا

بازنگری در جبران خدمت پس از ۲۰۲۰

حقوق و دستمزد در سازمانهای دولتی و عمومی

با بازنگری جبران خدمت بسیار مهم است که فضای احترام و انصاف را پرورش دهیم؛ به همراه فرصتهایی که برای کار بامعنی و محیط کاری فوق­ العاده ایجاد می­ شوند.

برای مواجه شدن با تغییرات محیط کار چند اولویت برای بازنگری جبران خدمت وجود دارد که در ادامه ذکر می­ شوند:

- مدیریت نیروی کار جدید و جایگزین: شامل کارکنان شیفته ­ی کامپیوتر و نیروی کار جایگزین شونده (Alter­na­tive Work­er) که نیازمند برنامه­ ی جبران خدمت جدای از نیروهای کار معمول هستند.

- پرداخت برای سمت، مهارتها و میزان ارزشی که استعدادها برای سازمان ایجاد می­ کنند.

- ایجاد سازمان چابک: که می­ تواند مشوق همکاری باشد و کارکنان در سطوح مختلف را به اشتغال در تصمیمات بلند مدت می­ گمارد. پاداشها نیاز به سازمانی دارند که تنها متکی به سلسه­ مراتب نبوده و به پایه­ ی ساختار تیمی نیز توجه داشته باشد.

- شفافیت در پاداشها: با توجه به وب­سایتهایی نظیر گلاس دورز (Glass­Doors) کارکنان به اطلاعات پرداخت در بازارکار دسترسی دارند؛ بنابراین سیستمهای پاداش باید منعکس کننده فلسفه پاداش باشند.

- تندرستی کارکنان: اقدامات مرتبط با پاداش و جبران خدمت نیاز به این دارند که سلامت فیزیکی، ذهنی و اجتماعی و احساسی افراد را مورد توجه قرار دهند.

لیپیکا وِرما – مدیر ارشد جبران خدمت در زنجیره عرضه اشنایدر الکتریک

ویژگی‌های خاص کارگاه‌های آموزشی رایان راهبرد چیست؟

کارگاه‌های رایان راهبرد بر اساس مدل‌ها و روش‌های روز دنیا و با رویکرد ایجاد مهارت تخصصی تدارک دیده شده‌اند و یادگیری انجام موضوع آموزش پس از مشارکت فعال تضمین شده است. این مهارت‌ها برای مدیران و متخصصان منابع انسانی یک مزیت رقابتی ایجاد می‌کنند تا در موقعیت‌های شغلی مناسبی در این حرفه قرار گیرند.

رویکرد رایان راهبرد در ارائۀ خدمات مشاوره منابع انسانی چگونه است؟

رایان راهبرد تأکید زیادی به درونی‌سازی متدهای به کار گرفته‌شده در سازمان‌ها دارد. به طوری که تمامی پروژه‌های مشاوره پس از آموزش به ذینفعان و متولیان منابع انسانی سازمان آغاز می‌شوند. بدین ترتیب اجرا با آگاهی از دورنما و تسلط بر تکنیک همراه خواهد بود. سازمان نیز در آینده وابسته به مشاور نبوده و می‌تواند خود، به‌روز‌رسانی‌ها را متناسب با تغییرات پیش برد.

مطالب و یادداشت‌های وب سایت رایان راهبرد چابک چه ویژگی‌هایی دارد؟

کادر تحریریه رایان راهبرد چابک متشکل از متخصصان منابع انسانی با تسلط بر روزنامه‌نگاری است و متفاوت با فعالان دیجیتال مارکتینگ فعال در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، به کیفیت محتوا وفادارند. مطالب و یادداشت‌هایی که در وب سایت منتشر می‌شوند، عمدتاً محتوای تولیدی و یا ترجمه‌ای از روندها و سیگنال‌های موجود در فضای جهانی منابع انسانی است که خاص رایان راهبرد است. این محتواها برای اولین بار به زبان فارسی منتشر می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top
error: این محتوا محافظت شده است