ویرایش محتوا

ادامه کار یا تغییر شغل و استخدام در سازمان دیگر

تغییر پی در پی شغل و استخدام

تصمیم به تغییر شغل، کاری حساس است. چه بسا افرادی که تصمیم به استخدام در یک شرکت دیگر را به آینده واگذار کرده از این بابت ضررهای جبران ناپذیری را متحمل می شوند.

یا حتا ممکن است شغل خود را عوض کنند و بعد به این فکر می کنند که شاید بهتر بود شغل شان را تغییر ندهند.

برای پرهیز از این وضعیت، باید تصمیم خروج را با تأمل بیشتری گرفت. گاهی شغل فعلی تان ممکن است که به نحو مناسبی با استعدادها، توان و انتظارات تان همسو نباشد. اگر این همسویی برقرار نباشد، در این صورت ماندن در آن مفید نخواهد بود.

جویای کار و استخدام منابع انسانی
در صورت مناسب نبودن شرایط فعلی جویای کار و استخدام در سازمان دیگری شوید

در این راستا، به منظور تشخیص میزان همسویی شغل با استعدادها، توان و انتظارات تان، یک پرسشنامه خیلی کوتاه معرفی می‌کنیم که می‌تواند به تصمیم‌گیری شما در مورد آینده شغلی کمک کند.

به این پرسش نامه تصمیم به تغییر شغل و استخدام در یک شرکت دیگر یا ماندن در همین شغل نگاه کنید و با بله و خیر به آن پاسخ دهید. سپس نتایج را یادداشت کرده و با توصیه ی پایان پرسشنامه مطابقت دهید.

۱. به پروژه‌هایی که به شما ارجاع داده می‌شود و اولویت‌هایتان در کار فکر کنید. آیا آنها را دوست دارید؟

۲. آیا شغل فعلی، رزومه خوب و قابل اتکایی برای شما می‌سازد که بتوانید با این تغییرات فزاینده بازار کار، به آن اتکا کنید؟

۳. آیا سطح جبران خدمت شما با مهارت ها و تلاشی که برای انجام کارها صرف می کنید، تناسب دارد؟

۴. آیا کار شما چیزی فراتر از مبلغ حقوقی که برای شما واریز می شود به شما اضافه می کند؟

۵. آیا این احساس به شما دست می دهد که در حین انجام کارها، به صورت فردی و حرفه ای هم در حال رشد هستید؟

۶. آیا شغل شما با چشم انداز بلندمدت و هدفی که در زمینه ی حرفه ای برای خود مشخص کرده اید همراستا است؟

۷. احساس می‌کنید که در کار به شما احترام گذاشته می‌شود و کار ارزشمندی انجام می‌دهید؟

۸. جبران خدمتی متناسب با آورده ای که برای شرکت دارید دریافت می کنید و انتظارات و نیازتان برای زندگی روزمره با آن برآورده می شود؟

۹. آیا شغل شما به عنوان بخشی از روی مثبت زندگی شما در حال حاضر محسوب می‌شود؟ قسمتی از زندگی که خوشحال تان کرده و به شما انرژی بدهد؟

۱۰. آیا شغل فعلی شما می تواند بهترین نحو استفاده از زمان تان و همچنین بهترین استفاده از استعدادها و انرژی تان محسوب شود؟

کار و شغل و اکتساب استعداد
جویای کار و شغل جدید تنها پس از بررسی کافی در مورد میزان استفاده از توان و استعداد خود منطقی است

برای اینکه همچنان در شرکت فعلی بمانید باید کل پاسخ‌هایی که در ۱۰ سوال بالا مثبت بودند، بیشتر از ۵ پاسخ باشد. در غیر این صورت حتماً مشکلات موجود را با مدیر خود و کارشناسان منابع انسانی مطرح کنید. با فرد خبره ای در این خصوص صحبت کنید.

اگر تعداد پاسخ‌های مثبتی که داده‌اید از ۵ پاسخ کمتر باشد به طور جدی به این موضوع فکر کنید که استعدادهای تان در کار فعلی نادیده گرفته شده است. بنابراین منطقی است که به صورت جدی به تغییر شغل خود فکر کنید.

 

مطالب و یادداشت های مرتبط:

مصاحبه استخدامی و پاسخ کارگشای «نمی دانم»!

اتومبیل استخدام کننده؛ نوآوری ولوو

دوره ی آموزشی جذب و اکتساب استعدادها از بازار کار

ارتباط مزاج با منابع انسانی و شغل و آشنایی با آن

اهمیت خودمختاری در طراحی شغل

کانال آپارات رایان راهبرد

 

ویژگی‌های خاص کارگاه‌های آموزشی رایان راهبرد چیست؟

کارگاه‌های رایان راهبرد بر اساس مدل‌ها و روش‌های روز دنیا و با رویکرد ایجاد مهارت تخصصی تدارک دیده شده‌اند و یادگیری انجام موضوع آموزش پس از مشارکت فعال تضمین شده است. این مهارت‌ها برای مدیران و متخصصان منابع انسانی یک مزیت رقابتی ایجاد می‌کنند تا در موقعیت‌های شغلی مناسبی در این حرفه قرار گیرند.

رویکرد رایان راهبرد در ارائۀ خدمات مشاوره منابع انسانی چگونه است؟

رایان راهبرد تأکید زیادی به درونی‌سازی متدهای به کار گرفته‌شده در سازمان‌ها دارد. به طوری که تمامی پروژه‌های مشاوره پس از آموزش به ذینفعان و متولیان منابع انسانی سازمان آغاز می‌شوند. بدین ترتیب اجرا با آگاهی از دورنما و تسلط بر تکنیک همراه خواهد بود. سازمان نیز در آینده وابسته به مشاور نبوده و می‌تواند خود، به‌روز‌رسانی‌ها را متناسب با تغییرات پیش برد.

مطالب و یادداشت‌های وب سایت رایان راهبرد چابک چه ویژگی‌هایی دارد؟

کادر تحریریه رایان راهبرد چابک متشکل از متخصصان منابع انسانی با تسلط بر روزنامه‌نگاری است و متفاوت با فعالان دیجیتال مارکتینگ فعال در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، به کیفیت محتوا وفادارند. مطالب و یادداشت‌هایی که در وب سایت منتشر می‌شوند، عمدتاً محتوای تولیدی و یا ترجمه‌ای از روندها و سیگنال‌های موجود در فضای جهانی منابع انسانی است که خاص رایان راهبرد است. این محتواها برای اولین بار به زبان فارسی منتشر می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top
error: این محتوا محافظت شده است