ویرایش محتوا

لپ تاپ ها اغلب از کجا سرقت می شوند؟

یکی از بزرگترین ریسکهای امنیتی برای کاربران مسافر، این است که لپ تاپ، تبلت و دیگر دستگاه های همراهشان دزدیده شود. ولی خطرناک ترین مکانها برای همراه داشتن لپ تاپ کجاست؟

بر اساس یک مطالعه از طرف ابسولوت سافت وِیر[i] که شرکتی در زمینه بازیابی کامپیوترهای دزدیده شده است، بسیاری از لپ تاپها زمانیکه کاربر در ترانزیت است، اغلب در فرودگاهها دزدیده می شود. بر اساس یافته های داده های حاصل از مشتریان ابسولوت، بسیاری از حوادث مطالعه شده، در مورد دستگاههای شرکتی و از مسافرانی که در مأموریت شرکتی به سر می برند، اتفاق افتاده است.

گزارشها نشان می دهند که فرودگاهها مکانی معمول برای دزدی هستند، چون بزه کاران می دانند که فرصتهای بیشماری برای دزدی کامپیوتر وجود دارد و بسیاری از آنها اطلاعات باارزش شرکتی را نیز در خود دارند. اغلب دزدی ها نتیجه بی دقتی کاربران است ولی بعضی از حوادث شامل حلقه های بزه کاران برنامه ریزی شده هستند که بعضی از اعضا حواس کاربر را پرت کرده و دیگران دستگاه را می دزدند.

درس باارزشی که تحقیق ابسولوت برای کاربران شرکتتان می تواند داشته باشد، این است که هرگز در طول سفر، حتی یک لحظه چشم از دستگاه بر ندارند.

برای دزدی هایی که در فرودگاه اتفاق می افتند، بیشترین مقدار (۲۹%) مربوط به زمان بسته بندی بار بوده و پس از آن ترمینالها و سالن ترانزیت با ۲۲% قرار دارد. در هر صورت بسیاری هم در خود هواپیما (۱۸%) و مکان بازرسی ورود (۱۲%) دزدیده می شود.

(این داده ها مربوط به تماسهای گرفته شده با شرکت ابسولوت در طول سال ۲۰۱۱ است و اغلب مشتریان این شرکت در آمریکای شمالی قرار دارند) 

منبع: رایان راهبرد چابک


ویژگی‌های خاص کارگاه‌های آموزشی رایان راهبرد چیست؟

کارگاه‌های رایان راهبرد بر اساس مدل‌ها و روش‌های روز دنیا و با رویکرد ایجاد مهارت تخصصی تدارک دیده شده‌اند و یادگیری انجام موضوع آموزش پس از مشارکت فعال تضمین شده است. این مهارت‌ها برای مدیران و متخصصان منابع انسانی یک مزیت رقابتی ایجاد می‌کنند تا در موقعیت‌های شغلی مناسبی در این حرفه قرار گیرند.

رویکرد رایان راهبرد در ارائۀ خدمات مشاوره منابع انسانی چگونه است؟

رایان راهبرد تأکید زیادی به درونی‌سازی متدهای به کار گرفته‌شده در سازمان‌ها دارد. به طوری که تمامی پروژه‌های مشاوره پس از آموزش به ذینفعان و متولیان منابع انسانی سازمان آغاز می‌شوند. بدین ترتیب اجرا با آگاهی از دورنما و تسلط بر تکنیک همراه خواهد بود. سازمان نیز در آینده وابسته به مشاور نبوده و می‌تواند خود، به‌روز‌رسانی‌ها را متناسب با تغییرات پیش برد.

مطالب و یادداشت‌های وب سایت رایان راهبرد چابک چه ویژگی‌هایی دارد؟

کادر تحریریه رایان راهبرد چابک متشکل از متخصصان منابع انسانی با تسلط بر روزنامه‌نگاری است و متفاوت با فعالان دیجیتال مارکتینگ فعال در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، به کیفیت محتوا وفادارند. مطالب و یادداشت‌هایی که در وب سایت منتشر می‌شوند، عمدتاً محتوای تولیدی و یا ترجمه‌ای از روندها و سیگنال‌های موجود در فضای جهانی منابع انسانی است که خاص رایان راهبرد است. این محتواها برای اولین بار به زبان فارسی منتشر می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top
error: این محتوا محافظت شده است