لپ تاپها اغلب از کجا دزدیده می شوند؟

یکی از بزرگترین ریسکهای امنیتی برای کاربران مسافر، این است که لپ تاپ، تبلت و دیگر دستگاه های همراهشان دزدیده شود. ولی خطرناک ترین مکانها برای همراه داشتن لپ تاپ کجاست؟

بر اساس یک مطالعه از طرف ابسولوت سافت وِیر[i] که شرکتی در زمینه بازیابی کامپیوترهای دزدیده شده است، بسیاری از لپ تاپها زمانیکه کاربر در ترانزیت است، اغلب در فرودگاهها دزدیده می شود. بر اساس یافته های داده های حاصل از مشتریان ابسولوت، بسیاری از حوادث مطالعه شده، در مورد دستگاههای شرکتی و از مسافرانی که در مأموریت شرکتی به سر می برند، اتفاق افتاده است.

گزارشها نشان می دهند که فرودگاهها مکانی معمول برای دزدی هستند، چون بزه کاران می دانند که فرصتهای بیشماری برای دزدی کامپیوتر وجود دارد و بسیاری از آنها اطلاعات باارزش شرکتی را نیز در خود دارند. اغلب دزدی ها نتیجه بی دقتی کاربران است ولی بعضی از حوادث شامل حلقه های بزه کاران برنامه ریزی شده هستند که بعضی از اعضا حواس کاربر را پرت کرده و دیگران دستگاه را می دزدند.

درس باارزشی که تحقیق ابسولوت برای کاربران شرکتتان می تواند داشته باشد، این است که هرگز در طول سفر، حتی یک لحظه چشم از دستگاه بر ندارند.

برای دزدی هایی که در فرودگاه اتفاق می افتند، بیشترین مقدار (۲۹%) مربوط به زمان بسته بندی بار بوده و پس از آن ترمینالها و سالن ترانزیت با ۲۲% قرار دارد. در هر صورت بسیاری هم در خود هواپیما (۱۸%) و مکان بازرسی ورود (۱۲%) دزدیده می شود.

(این داده ها مربوط به تماسهای گرفته شده با شرکت ابسولوت در طول سال ۲۰۱۱ است و اغلب مشتریان این شرکت در آمریکای شمالی قرار دارند)

منبع: رایان راهبرد چابک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top