ویرایش محتوا

واکسن هایی برای بهره وری در دورکاری

چرا دورکاری ؟

شرایط تحمیلی کرونا باعث شده که بسیاری از شرکت­ها افراد به مزایای دورکاری بیشتر فکر کنند.

دورکاری هرچند سالهاست که تماس با خدمات مشتریان بصورت دورکاری شرکت هایی مثل مایکروسافت، پاسخ از مرکز تماس هند را نتیجه می ­دهد. یا درساعاتی دیگر، تکنسینی از برزیل پاسخگو باشد. بدین ترتیب دورکاری دیگر متدی شگفت­ آور در بین کارکنان و کارفرمایان حتا پس از پایان الزامات ناشی از کرونا نخواهد بود.

در کنار تمام مزایایی که دورکاری دارد، ملاحظاتی باید رعایت شوند تا بهره ­وری همچنان بالا بماند. شبیه بودن کار در منزل به روزهای تعطیل، نامشخص بودن دورنما، هدایت و مربی گری کمتر و روابط متقابل بین اعضای تیم، اگر به خوبی مدیریت نشوند، همانند ویرووس، منجر به آپوپتوز[i] می شود.

در این راستا چند واکسن برای پیشگیری از زوال کار تیمی و بهره وری ارائه شده است:

  • برای دورکاری به خودتان یادآوری کنید که وضعیت فعلی، یک حالت «نرمال جدید» است. که احتمالن برای روزها و هفته ­ها باقی خواهد ماند. بدین معنا که کار تغییر نکرده و تنها مکان انجام کار تغییر کرده است.
  • ذهنیت یک کار معمول را در خودتان شکل دهید. به یاد داشته باشید که این روش همانند مدت کوتاه کار در یک روز جمعه یا تعطیل نیست. بلکه یک روز کامل موظف برای کارفرما است.
  • زود از خواب برخیزید و دورکاری را شروع کنید؛ تا زمان عصرگاهی که معمولن بهره وری پایین تری دارد، اکثر کارهایتان را انجام دهید. آن گاه می توانید زمان استراحت طولانی تری داشته باشید.
  • بعد از پایان هر کاری به خودتان پاداش دهید. می توانید زمانی را به خودتان اختصاص دهید تا کاری که دوست دارید را انجام دهید؛ کاری که به طور معمول در دفتر کار قابل انجام نبود. (مثل پختن یک چیز خوشمزه یا ورزش کردن و از این قبیل)

بهره وری در دورکاری

آموزش دورکاری منابع انسانی، شناسنامه شغل، شرح شغل
دورکاری در دوران کرونا

و نیز

  • از نرم افزارهای مدیریت زمان و بهره وری شخصی استفاده کنید تا به خودتان یادآوری کنید که چه کارهایی هنوز باقی مانده است. این روزها اپلیکیشن های متعددی هستند که این کار را برای شما انجام می دهند.
  • اگر احساس کردید که خسته شده اید یا انگیزه ی کار ندارید، کمی استراحت کنید یا از انعطاف پذیری ممکن در دفتر کار خانگی استفاده کرده و کمی پیاده روی کنید یا به اتاقی دیگر جابجا شوید.
  • پیگیر اطلاعات جدید در زمینه ی وضعیت کار، برنامه و مدت برقرار بودن شرایط کار در منزل و قوانین و مقررات آن باشید. هرچند در وضعیت سیال فعلی، پاسخ قطعی برای این پرسش ها وجود ندارد.
  • اخبار و پیام های فورواردی که این روزها بر شمار آنها افزوده شده را کمتر چک کنید. بدانید تا مادامی که در منزل کار می کنید، شرایط بیرون تأثیر چندانی روی سلامتی شما ندارند.
  • اگر ممکن است، می توانید با همکاران و هم تیمی هایتان قرار چای و قهوه مجازی بگذارید. بهتر است این کار در همان ساعت هایی باشد که در اداره انجام می شدند.
  • هر روز با همکارانتان همراستا شوید و در مورد کارهایی که انجام داده اید به آنها بگویید و بدانید آنها تا کجا پیش رفته اند. مطمئن شوید که کارهای که انجام داده اید، دیده شده اند.

[i] گونه ای از مرگ سلولی یا زوال سلولی طی فرآیند مرگ سلول در جانداران پرسلولی است

کرونا و دورکاری

مطالب و یادداشتهای مرتبط:

مدیریت دورکاری و آموزش از راه دور

۹ فعالیت اساسی برای مدیریت مؤثر دورکاری

ویژگی‌های خاص کارگاه‌های آموزشی رایان راهبرد چیست؟

کارگاه‌های رایان راهبرد بر اساس مدل‌ها و روش‌های روز دنیا و با رویکرد ایجاد مهارت تخصصی تدارک دیده شده‌اند و یادگیری انجام موضوع آموزش پس از مشارکت فعال تضمین شده است. این مهارت‌ها برای مدیران و متخصصان منابع انسانی یک مزیت رقابتی ایجاد می‌کنند تا در موقعیت‌های شغلی مناسبی در این حرفه قرار گیرند.

رویکرد رایان راهبرد در ارائۀ خدمات مشاوره منابع انسانی چگونه است؟

رایان راهبرد تأکید زیادی به درونی‌سازی متدهای به کار گرفته‌شده در سازمان‌ها دارد. به طوری که تمامی پروژه‌های مشاوره پس از آموزش به ذینفعان و متولیان منابع انسانی سازمان آغاز می‌شوند. بدین ترتیب اجرا با آگاهی از دورنما و تسلط بر تکنیک همراه خواهد بود. سازمان نیز در آینده وابسته به مشاور نبوده و می‌تواند خود، به‌روز‌رسانی‌ها را متناسب با تغییرات پیش برد.

مطالب و یادداشت‌های وب سایت رایان راهبرد چابک چه ویژگی‌هایی دارد؟

کادر تحریریه رایان راهبرد چابک متشکل از متخصصان منابع انسانی با تسلط بر روزنامه‌نگاری است و متفاوت با فعالان دیجیتال مارکتینگ فعال در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، به کیفیت محتوا وفادارند. مطالب و یادداشت‌هایی که در وب سایت منتشر می‌شوند، عمدتاً محتوای تولیدی و یا ترجمه‌ای از روندها و سیگنال‌های موجود در فضای جهانی منابع انسانی است که خاص رایان راهبرد است. این محتواها برای اولین بار به زبان فارسی منتشر می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top
error: این محتوا محافظت شده است