ویرایش محتوا

سازماندهی و ساختار منابع انسانی: واحد HR

دوره آموزشی طراحی ساختار واحد منابع انسانی

ساختار منابع انسانی

ساختار منابع انسانی : رهبران کسب و کارها به طور فزاینده ای از واحد منابع انسانی انتظار دارند که نقش استراتژیکی در رسیدن سازمان برای اهدافش بازی کنند. بدین ترتیب، ساختار منابع انسانی معمول و تقسیم کارها به صورت سنتی که بخشی به امور آموزش و توسعه، قسمتی به استخدام و واحدی نیز به امور کارگزینی بپردازد و از این قبیل، مدتها پیش از محوریت خارج شده است.

ساختار منابع انسانی

در این راستا منابع انسانی در بسیاری از سازمانها نقش ارائه خدمات را بر عهده گرفته است که شامل حمایت استراتژیک از کسب و کار، طراحی برنامه ها و خدمات مورد نیاز و واکنش می باشد.

ساختار منابع انسانی

نقش های نوین منابع انسانی توسط سه دسته از نقشها به ترتیب ذیل قابل انجام است:

منابع انسانی ؛ شریک کسب و کار(HRBP

مراکز تخصصی(COEs

مراکز ارائه خدمات مشترک

 

ساختار منابع انسانی

اما این مدل نیز کفایت نکرده و متخصصان منابع انسانی، سازماندهی واحد متبوع خود را بر مدل حلقوی منابع انسانی نزدیک کرده اند. 

دوره سازماندهی و طراحی ساختار منابع انسانی (چارت واحد منابع انسانی) که اولین بار در کشور و توسط مؤسسه رایان راهبرد چابک برگزار می شود، بر اساس متد معرفی شده توسط دیو اولریش و گزارش شرکتهای بین المللی از وضعیت و تحولات واحدهای منابع انسانی علی الخصوص گروه مشاوره ای مرسر (Mer­cer) تنظیم شده و به دنبال تسلط فعالین این عرصه بر این مفاهیم از طریق ارائه محتوا و سرفصلهای ذیل است. 

منابع انسانی شرکت یار شریک تجاری کسب و کار بهار 1402 HRBP
دوره آموزش منابع انسانی شرکت یار شریک تجاری کسب و کار ۱۴۰۲ HRBP

تاریخ برگزاری: ۲۰ بهمن ۱۴۰۲

 

تقویم آموزش منابع انسانی و برنامه کارگاه ها و دوره کاربردی مدیریت به صورت آنلاین و مجازی
تقویم آموزشی و برنامه آموزش منابع انسانی و کارگاه های هی گروپ دیکوم کرک پاتریک سروکوال مرسر ۱۴۰۲ شرکت مشاوره منابع انسانی رایان راهبرد

محتوا و سرفصل های اصلی

* مدل ارائه خدمات منابع انسانی وضعف های آن

ویژگی های نسل بعدی منابع انسانی

* مرکز ارائه خدمات مشترک منابع انسانی

* مسئولیت های مرکز خدمات مشترک

* نقش و مسئولیت های کارشناسان شرکتیار منابع انسانی HR Busi­ness Partners

* مدل حلقه ای ارائه خدمت در منابع انسانی

* نقش های جدید

* نقش مدیران عملیاتی در منابع انسانی

* تحول و نقشه راه

* روش اجرا

ساختار منابع انسانی

شایان ذکر است که دوره مزبور به صورت غیرحضوری نیز طراحی شده و قابل اجرای اختصاصی برای شرکتهای متقاضی نیز می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام با شماره ۰۹۳۳۱۳۸۲۲۱۱ واتساپ و یا ایمیل ذیل مکاتبه نموده و یا با شماره تلفن ۴۴۶۶۷۴۰۸ تماس برقرار نمایید.

علاوه بر این دوره ی کاربردی سازمان دهی و طراحی ساختار سازمانی نیز توسط شرکت رایان راهبرد طراحی شده و به متخصصان منابع انسانی و مهندسی ساختار و سیستم ها و روش ها پیشنهاد می شود. اطلاعات مربوط به این دوره ی آموزشی را در لینک زیر ببینید:

دوره آموزشی سازماندهی و طراحی ساختار سازمانی

ایمیل: HR@ISURVEY.IR

تقویم آموزش منابع انسانی کارگاه دوره کاربردی مدیریت آنلاین مجازی
تقویم آموزشی و برنامه آموزش منابع انسانی و کارگاه های مدیریت بر اساس مدل های نوین دنیا از قبیل هی گروپ دیکوم کرک پاتریک سروکوال مرسر

 

دوره آموزشی سازماندهی و طراحی ساختار سازمانی

دوره آموزشی مدیریت استعدادها و کارراهه شغلی

 

ویژگی‌های خاص کارگاه‌های آموزشی رایان راهبرد چیست؟

کارگاه‌های رایان راهبرد بر اساس مدل‌ها و روش‌های روز دنیا و با رویکرد ایجاد مهارت تخصصی تدارک دیده شده‌اند و یادگیری انجام موضوع آموزش پس از مشارکت فعال تضمین شده است. این مهارت‌ها برای مدیران و متخصصان منابع انسانی یک مزیت رقابتی ایجاد می‌کنند تا در موقعیت‌های شغلی مناسبی در این حرفه قرار گیرند.

رویکرد رایان راهبرد در ارائۀ خدمات مشاوره منابع انسانی چگونه است؟

رایان راهبرد تأکید زیادی به درونی‌سازی متدهای به کار گرفته‌شده در سازمان‌ها دارد. به طوری که تمامی پروژه‌های مشاوره پس از آموزش به ذینفعان و متولیان منابع انسانی سازمان آغاز می‌شوند. بدین ترتیب اجرا با آگاهی از دورنما و تسلط بر تکنیک همراه خواهد بود. سازمان نیز در آینده وابسته به مشاور نبوده و می‌تواند خود، به‌روز‌رسانی‌ها را متناسب با تغییرات پیش برد.

مطالب و یادداشت‌های وب سایت رایان راهبرد چابک چه ویژگی‌هایی دارد؟

کادر تحریریه رایان راهبرد چابک متشکل از متخصصان منابع انسانی با تسلط بر روزنامه‌نگاری است و متفاوت با فعالان دیجیتال مارکتینگ فعال در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، به کیفیت محتوا وفادارند. مطالب و یادداشت‌هایی که در وب سایت منتشر می‌شوند، عمدتاً محتوای تولیدی و یا ترجمه‌ای از روندها و سیگنال‌های موجود در فضای جهانی منابع انسانی است که خاص رایان راهبرد است. این محتواها برای اولین بار به زبان فارسی منتشر می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top
error: این محتوا محافظت شده است