دوره آموزشی طراحی ساختار واحد منابع انسانی

دوره سازماندهی و ساختار واحد HR

رهبران کسب و کارها به طور فزاینده ای از واحد منابع انسانی انتظار دارند که نقش استراتژیکی در رسیدن سازمان برای اهدافش بازی کنند. بدین ترتیب، ساختار منابع انسانی معمول و تقسیم کارها به صورت سنتی که بخشی به امور آموزش و توسعه، قسمتی به استخدام و واحدی نیز به امور کارگزینی بپردازد و از این قبیل، مدتها پیش از محوریت خارج شده است. در این راستا منابع انسانی در بسیاری از سازمانها نقش ارائه خدمات را بر عهده گرفته است که شامل حمایت استراتژیک از کسب و کار، طراحی برنامه ها و خدمات مورد نیاز و واکنش می باشد.

نقش های نوین منابع انسانی توسط سه دسته از نقشها به ترتیب ذیل قابل انجام است:

منابع انسانی ؛ شریک کسب و کار(HRBP

مراکز تخصصی(COEs

مراکز ارائه خدمات مشترک

اما این مدل نیز کفایت نکرده و متخصصان منابع انسانی، سازماندهی واحد متبوع خود را بر مدل حلقوی منابع انسانی نزدیک کرده اند.

دوره سازماندهی و طراحی ساختار منابع انسانی (چارت واحد منابع انسانی) که اولین بار در کشور و توسط مؤسسه رایان راهبرد چابک برگزار می شود، بر اساس متد معرفی شده توسط دیو اولریش و گزارش شرکتهای بین المللی از وضعیت و تحولات واحدهای منابع انسانی علی الخصوص گروه مشاوره ای مرسر (Mercer) تنظیم شده و به دنبال تسلط فعالین این عرصه بر این مفاهیم از طریق ارائه محتوا و سرفصلهای ذیل است. دوره ساختار منابع انسانی به صورت غیرحضوری و مجازی از طریق وب سایت رایان راهبرد چابک نیز برگزار می شود.

محتوا و سرفصلهای اصلی

vمدل ارائه خدمات منابع انسانی وضعفهای آن

v ویژگی های نسل بعدی منابع انسانی

v مرکز ارائه خدمات مشترک منابع انسانی

v مسئولیتهای مرکز خدمات مشترک

v نقش و مسئولیتهای کارشناسان شرکتیار منابع انسانی HR Business Partners

v مدل حلقه ای ارائه خدمت در منابع انسانی

v نقشهای جدید

v نقش مدیران عملیاتی در منابع انسانی

v تحول و نقشه راه

v روش اجرا

شایان ذکر است که دوره مزبور به صورت غیرحضوری نیز طراحی شده و قابل اجرای اختصاصی برای شرکتهای متقاضی نیز می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام با ایمیل ذیل مکاتبه نموده و یا با شماره تلفن ۴۴۶۶۷۴۰۸ تماس برقرار نمایید.

ایمیل: HR@ISURVEY.IR

دوره آموزشی مدیریت استعدادها و کارراهه شغلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top