ملاحظات استفاده از یک شیوه منابع انسانی به عنوان یک راهکار عمومی

در حاشیه استفاده از شیوه نوین منابع انسانی

به عنوان یک راهکار عمومی شهری (ساعت کاری شناور)

ساعت کاری شناور : (آموزش منابع انسانی و مشاوره منابع انسانی و ارائه شرح شغل و شناسنامه شغلی، آنالیز شغل، ارزیابی شغل، جبران خدمت و مزایا )

رویکرد جدید شهرداری در یافتن و اجرای راهکارهایی جدید. برای حل معضلات به جا مانده و فراموش شده شهر، ستودنی است.

پیشنهاد شهرداری تهران به ستاد استقبال از مهر و شورای شهر نیز از همین سبک بوده. و در عین حال ردپایی از تصمیمات مرتبط با مدیریت منابع انسانی را در خود نشان دارد؛

به طوری که یکی از نقاط برجسته این پیشنهاد، شناور شدن ساعات کاری کارکنان دولت در مهرماه است؛ با این هدف که بتوان اندکی از حجم بالای ترافیک در روزهای اول بازگشایی مدارس کاست.

ساعات کاری شناور یکی از راهکارهایی است

که در شیوه های منابع انسانی نوین. مورد تاکید و توجه قرار گرفته است. اما این راهکار، شرایطی را نیز به همراه خود الزام می کند. ضروری است که فعالیت در ساعات کاری شناور در تناسب با مخاطب های حرفه ای و کاری شاغل بوده. و این شناوری به سایر فرایندهای کاری ضربه نزند.

این کاستی مخصوصاً زمانی که مخاطب سازمان، بیرونی بوده. و عدم پاسخگویی مناسب موجب رنجیدن. و تاثیر نامناسب بر وجهه سازمان می شود، بحرانی می شود.

ساعت کاری شناور : (مشاوره منابع انسانی و مشاور منابع انسانی و ارائه شرح شغل و شناسنامه شغلی، آنالیز شغل، ارزیابی شغل، جبران خدمت و مزایا )

روشن است که ترافیک یکی از پیامدهای ارائه خدمات و فعالیت در کلان شهری با مرکزیت اداری و سیاسی و حتی اقتصادی و جمعیت عظیم است.

و از سوی دیگر انتظار می رود چاره اندیشی ها، خود مانع ارائه خدمات نشده. و سردرگمی مراجعه کنندگان به سازمانها در ساعات ابتدایی روزِ کاری را به دنبال نداشته باشند.

یکی از دامهایی که می تواند مدیران خدمات عمومی و نیز کسب و کار را گرفتار کند،

بسط دادن. و عمومی کردن تصمیماتی است. که ذاتا بایستی متناسب با فرد گرفته شوند.

نمونه ای که در گذشته ای نه چندان دور شاهد بودیم، بسط دادن. شیوه نوین “دور کاری” بدون آماده شدن زیر ساختهای آن بود. که به تجربه ای ناخوشایند. برای خدمات گیرندگان سازمانهای عمومی تبدیل شد.

ساعت کاری شناور : (آموزش منابع انسانی و مشاور منابع انسانی و ارائه شرح شغل و شناسنامه شغلی، آنالیز شغل، ارزیابی شغل، جبران خدمت و مزایا )

ساعت کاری شناور : (آموزش منابع انسانی و مشاور منابع انسانی و ارائه شرح شغل و شناسنامه شغلی، آنالیز شغل، ارزیابی شغل، جبران خدمت و مزایا )

مدیریت امروز با شرایطی که پیچیدگی حاکم بر محیط بر آن تحمیل می کند، عرصه موردکاوی و تصمیم گیری در خصوص هر نمونه به صورت مجزاست. که مهیا کردن و توانمند سازی تصمیم گیران منصف و کار آزموده در سطوح مختلف مقدم بر آن است.

 

۹ فعالیت اساسی برای مدیریت مؤثر دورکاری

رهبری اثربخش

دسته بندی واحدهای عملکردی در خصوص میزان چابکی

حیطه نظارت مناسب مدیران

shining objective یا “اهداف درخشان”

مصاحبه با دیو اولریش – رهبران مواظب افرادشان در این همه گیری باشند

چه کسانی پروفایلم را در لینکدین چک کرده اند؟

تایید دورکاری تامین اجتماعی

کارگاه های آموزشی تخصصی مدیریت منابع انسانی رایان راهبرد چابک

مدل چهارسطحی ارزیابی اثربخشی کرک پاتریک

شناسنامه و شرح شغل مدیر منابع انسانی (۰۰-۳۰۴۰-۱۱)

شرح شغل مدیر کارخانه صنعتی

توصیه مرسر برای صد روز اول CHRO

مشاهده در لینکدین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top