ویرایش محتوا

جنگ استعدادها، بازیگران ABC

مدیریت استعدادها چیست؟

مدیریت استعدادها چیست؟ جنگ استعدادها، بازیگران ABC

مدیریت استعدادها چیست؟  به اعتقاد موسسه CIPD ، استعداد یا Tal­ent شامل افرادی می شود که با اعمال مستقیم و بی واسطه خود و یا از طریق نشان دادن توان بالقوه بالای خود در بلندمدت ، موجب تغییر در عملکرد سازمان می شوند. گروه مشاوره ای مک کینزی که اولین بار از اصطلاح جنگ استعدادها در سال ۱۹۹۷ استفاده نمود، معتقد است که سازمان هایی در مدیریت استعدادها موفق خواهند شد که خزانه استعدادهایشان را با :

* سرمایه گذاری روی بازیگران A

* توسعه بازیگران B

* به کارگیری بازیگران C

تقویت کرده باشد.

مدیریت استعدادها چیست؟
مدیریت استعدادها چیست؟

بازیگران A یا A players

کارکنانی هستند که زندگی حرفه ای شان را مقدم بر زندگی شخصی و خانوادگی گذاشته اند زیرا می خواهند که مشارکت بیشتری داشته و پله های ترقی را در سازمان طی کنند. اینها کسانی هستند که ریسک را قبول کرده و دارای توان بالقوه ی بالایی هستند و پیدا کردن و استخدام ایشان برای کارفرمایان بسیار دلپذیر است. احتمال بالایی دارد که این دسته، سازمان را به خاطر فرصت های بهتر در جایی دیگر، ترک کنند.

مدیریت استعدادها چیست؟

بازیگران B یا B Players

کسانی هستند که بین کار و زندگی شخصی شان توازن برقرار می کنند و در عین حال اکثریت امور سازمان را انجام می دهند. ایشان تمایل به ماندن داشته و توجه زیادی لازم ندارند و خودشان کارشان را انجام می دهند. به این دلیل که می مانند، تمایل به حفظ و انتقال تاریخچه شرکت با خود دارند.

مدیریت استعدادها چیست؟
مدیریت استعدادها چیست؟

بازیگران C یا C Players

عملگرانی هستند که عملکرد و دستاوردهای کافی برای راضی کردن کارفرمایشان ندارند و احتمال زیادی وجود دارد که از آنان خواسته شود شرکت را ترک کنند. به همین دلیل تعدادی از سازمان ها همچنان از روش توزیع اجباری برای ارزیابی کارکنان استفاده کرده و از مدیران می خواهند که به ده درصد از کارکنانشان رتبه C بدهند تا در آینده آنها را از سازمان حذف کنند.

رایان راهبرد چابک

مدیریت استعدادها چیست؟

مدیریت استعدادها چیست؟

آموزش کارراهه شغلی

 

ویژگی‌های خاص کارگاه‌های آموزشی رایان راهبرد چیست؟

کارگاه‌های رایان راهبرد بر اساس مدل‌ها و روش‌های روز دنیا و با رویکرد ایجاد مهارت تخصصی تدارک دیده شده‌اند و یادگیری انجام موضوع آموزش پس از مشارکت فعال تضمین شده است. این مهارت‌ها برای مدیران و متخصصان منابع انسانی یک مزیت رقابتی ایجاد می‌کنند تا در موقعیت‌های شغلی مناسبی در این حرفه قرار گیرند.

رویکرد رایان راهبرد در ارائۀ خدمات مشاوره منابع انسانی چگونه است؟

رایان راهبرد تأکید زیادی به درونی‌سازی متدهای به کار گرفته‌شده در سازمان‌ها دارد. به طوری که تمامی پروژه‌های مشاوره پس از آموزش به ذینفعان و متولیان منابع انسانی سازمان آغاز می‌شوند. بدین ترتیب اجرا با آگاهی از دورنما و تسلط بر تکنیک همراه خواهد بود. سازمان نیز در آینده وابسته به مشاور نبوده و می‌تواند خود، به‌روز‌رسانی‌ها را متناسب با تغییرات پیش برد.

مطالب و یادداشت‌های وب سایت رایان راهبرد چابک چه ویژگی‌هایی دارد؟

کادر تحریریه رایان راهبرد چابک متشکل از متخصصان منابع انسانی با تسلط بر روزنامه‌نگاری است و متفاوت با فعالان دیجیتال مارکتینگ فعال در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، به کیفیت محتوا وفادارند. مطالب و یادداشت‌هایی که در وب سایت منتشر می‌شوند، عمدتاً محتوای تولیدی و یا ترجمه‌ای از روندها و سیگنال‌های موجود در فضای جهانی منابع انسانی است که خاص رایان راهبرد است. این محتواها برای اولین بار به زبان فارسی منتشر می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top
error: این محتوا محافظت شده است