ویرایش محتوا

نقش مزاج کارکنان در جذب شایسته و مدیریت عملکرد منابع انسانی

مزاج کارکنان و منابع انسانی

عملکرد منابع انسانی تابعی از وضعیت فیزیکی و مزاج کارکنان و افراد سازمان است. این موضوع در بسیاری از تحقیقات و پژوهش ها مشخص شده است. بدین ترتیب در جذب منابع انسانی متناسب و اقدامات بهبود باید به این موضوع توجه کرد.

رایان راهبرد به عنوان یک شرکت پیشرو با همکاری سرکار خانم دکتر بهنود (پزشک و متخصص طب ایرانی از دانشگاه علوم پزشکی ایران و از همکاران قدیمی رایان راهبرد) در حال واکاوی بیشتر این موضوع و بهره گیری از این یافته هاست.

مزاج کارکنان
مزاج کارکنان تأثیر زیادی روی موفقیت دارد

برنامه های آتی بر مبنای مزاج منابع انسانی

در این راستا در نظر است علاوه بر معرفی یافته ها در زمینه ی مزاج و ارتباط آن با شیوه های منابع انسانی، ابزارهایی نیز برای استفاده در جذب نیروی انسانی شایسته، مدیریت عملکرد و نحوه ی بازخورد دادن و برنامه های توسعه ی فردی ارائه شود.

شایان ذکر است که این گزینه ها (آشنایی با نقش مزاج منابع انسانی در انتخاب مسیر شغلی، برنامه ریزی کارراهه و توسعه ی حرفه ای) هم برای سازمان ها و هم برای افراد قابل استفاده هستند.

 

یادداشت های مرتبط:

شایستگی های منابع انسانی

مدرک تحصیلی یا عملکرد و شایستگی؟

آموزش مهارتهای مرتبط به دانش آموزان

ویژگی‌های خاص کارگاه‌های آموزشی رایان راهبرد چیست؟

کارگاه‌های رایان راهبرد بر اساس مدل‌ها و روش‌های روز دنیا و با رویکرد ایجاد مهارت تخصصی تدارک دیده شده‌اند و یادگیری انجام موضوع آموزش پس از مشارکت فعال تضمین شده است. این مهارت‌ها برای مدیران و متخصصان منابع انسانی یک مزیت رقابتی ایجاد می‌کنند تا در موقعیت‌های شغلی مناسبی در این حرفه قرار گیرند.

رویکرد رایان راهبرد در ارائۀ خدمات مشاوره منابع انسانی چگونه است؟

رایان راهبرد تأکید زیادی به درونی‌سازی متدهای به کار گرفته‌شده در سازمان‌ها دارد. به طوری که تمامی پروژه‌های مشاوره پس از آموزش به ذینفعان و متولیان منابع انسانی سازمان آغاز می‌شوند. بدین ترتیب اجرا با آگاهی از دورنما و تسلط بر تکنیک همراه خواهد بود. سازمان نیز در آینده وابسته به مشاور نبوده و می‌تواند خود، به‌روز‌رسانی‌ها را متناسب با تغییرات پیش برد.

مطالب و یادداشت‌های وب سایت رایان راهبرد چابک چه ویژگی‌هایی دارد؟

کادر تحریریه رایان راهبرد چابک متشکل از متخصصان منابع انسانی با تسلط بر روزنامه‌نگاری است و متفاوت با فعالان دیجیتال مارکتینگ فعال در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، به کیفیت محتوا وفادارند. مطالب و یادداشت‌هایی که در وب سایت منتشر می‌شوند، عمدتاً محتوای تولیدی و یا ترجمه‌ای از روندها و سیگنال‌های موجود در فضای جهانی منابع انسانی است که خاص رایان راهبرد است. این محتواها برای اولین بار به زبان فارسی منتشر می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top
error: این محتوا محافظت شده است