منابع انسانی شرکت یار (HRBP)

منابع انسانی شرکت یار

کارشناس منابع انسانی شرکت یار (شرکتیار) چیست؟ (HR Business Partner) کارشناسان شرکت یار منابع انسانی (HRBP s) کارشناسانی هستند که مستقیما با رهبران و مدیر ارشد سازمان در ارتباط اند. تا دستور کاری منابع انسانی که مستقیما از اهداف اساسی کسب و کار پشتیبانی می کند را توسعه دهند.

این فرآیند همسو سازی با عنوان شرکت یار کردن منابع انسانی یا HR  business Partnering شناخته شده است. و می تواند شامل نشستن بر روی صندلی هیات مدیره یا کار کردن مستقیم با ایشان و رهبران سطح ارشد(C-Suite) باشد.

بنیان گذار ایده منابع انسانی شرکت یار HR Business Partner

ایدهHR Business Partner توسط دانشمند و مشاور دیوید اولریش (David Ulrich) برای اولین بار عمومی شد. که طی آن وی کارشناسان شرکتیار منابع انسانی را به عنوان بخشی از واحدهای مدرن و موفق منابع انسانی در کنار مراکز ارائه خدمات و مراکز تخصصی منابع انسانی دیده است. ایشان اغلب کارشناسان حرفه ای و ارشد منابع انسانی در واحد هستند. که سابقه برجسته کردن مواردی در کنار رهبران سازمان در موارد روزمره را داشته اند.

مهارتهای ارتباطی برای کارشناسان شرکتیار منابع انسانی (HRBP) بسیار حیاتی است. به خاطر اینکه این کارشناسان مجبورند ارزشهای مالی و اهمیت و ارزش خط مشی های انسان محور منابع انسانی را به رهبری سازمان گوشزد کنند. و تصمیماتی که در سطح ارشد گرفته شده را به دیگر اعضای واحد منابع انسانی و تمامی اعضای سازمان اطلاع رسانی کنند.

نقش ها و انتظارات جدید از منابع انسانی

فرآیند شرکتیاری منابع انسانی همانطور که سازمانها روی افراد تمرکز کرده و همراستا کردن دستور کارها را برای حصول هدف ضروری می بینند، در حال عمومی شدن در میان شرکتها است.

مفسران از فروپاشی مخازن قبلی و همکاری بیشتر بین واحدهایی نظیر منابع انسانی و بازاریابی خبر می دهند.

کارشناسان شرکتیار منابع انسانی (یا به گفته ای دیگر، منابع انسانی شریک کسب و کار) در این فرآیند .به عنوان راه فزاینده ای برای ارتباط واحد منابع انسانی با دیگر واحدها دیده شده اند. زیرا ایشان اغلب تجربه سمتهای ارشد را که می تواند ارتباط موثر با رهبران دیگر را تسهیل کند دارا هستند.

مطالب و یادداشت های مرتبط منابع انسانی HRBP (شریک استراتژیک کسب و کار):

نسخه ی به روز از منابع انسانی شرکت یار (HRBP 2.0)

نقش منابع انسانی شرکت یار HRBP

HRBP؛ منابع انسانیِ شرکت یار

مصاحبه با دیو اولریش – منابع انسانی، رهبران و کرونا

HRBP* در ۲۰۲۵

نقشهای کلیدی HR از دید اولریش (HR Business Partner)

آیا نام واحد منابع انسانی مناسب است؟

مدیریت منابع انسانی و تکنولوژی

منابع انسانی شرکت یار (HRBP)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top