ویرایش محتوا

نتیجه گرایی و نیاز به بازآرایی سازمان

نتیجه گرایی

به لطف پدربزرگ؛ دوره ای در کودکی، همراه کشاورزان زیسته ام. به روشنی، آنچه که تفاوت سبک کار و زندگی شان را شایسته توجه می کرد، نتیجه گرایی بود.

نتیجه گرایی

تمام زحمات کشاورز در محصول خلاصه می شود و اگر شوربختانه حاصلی به دست نیاید، همه ی تلاشها هدر رفته است. به زبان کارگر – کارفرمایی، دستمزدی از این ایام به دست نخواهد آمد. همین نتیجه کافی است که برای بیدار شدن در صبح زود و رفتن به محل کار حتی احتیاج به ساعت هم نداشته باشند؛ چه برسد به اینکه ساعت ورود و خروجشان ثبت و چک شود.

نتیجه گرایی

این نتیجه گرایی در کنارِ کار معنی دار — کاری که با تصمیم گیری های روزمره و دیدن نتایج روزانه نشاط آور مثل جوانه زدن، رشد و باردهی، غنی شده — می تواند الگویی برای بازسازماندهی مشاغل در سازمانها شود. این سبک از سازماندهی مشاغل، بلوغ کارکنان را در نظر داشته و ویژگی های همراه آن، می تواند اثربخشی و بهره وری را هم افزون کند.

نتیجه گرایی

کنترل کارکنان بالغ، مثل ترمز عمل می کند. همچون خودرویی که تنها به وسیله ترمز نمی تواند به پیش رانده شود، مدیریت هم تنها با کنترل شدنی نیست. مدیران در برابر کارکنانی از نسل هزاره باید پایشان را از روی ترمز بردارند تا سازمان به پیش رود.

ویژگی‌های خاص کارگاه‌های آموزشی رایان راهبرد چیست؟

کارگاه‌های رایان راهبرد بر اساس مدل‌ها و روش‌های روز دنیا و با رویکرد ایجاد مهارت تخصصی تدارک دیده شده‌اند و یادگیری انجام موضوع آموزش پس از مشارکت فعال تضمین شده است. این مهارت‌ها برای مدیران و متخصصان منابع انسانی یک مزیت رقابتی ایجاد می‌کنند تا در موقعیت‌های شغلی مناسبی در این حرفه قرار گیرند.

رویکرد رایان راهبرد در ارائۀ خدمات مشاوره منابع انسانی چگونه است؟

رایان راهبرد تأکید زیادی به درونی‌سازی متدهای به کار گرفته‌شده در سازمان‌ها دارد. به طوری که تمامی پروژه‌های مشاوره پس از آموزش به ذینفعان و متولیان منابع انسانی سازمان آغاز می‌شوند. بدین ترتیب اجرا با آگاهی از دورنما و تسلط بر تکنیک همراه خواهد بود. سازمان نیز در آینده وابسته به مشاور نبوده و می‌تواند خود، به‌روز‌رسانی‌ها را متناسب با تغییرات پیش برد.

مطالب و یادداشت‌های وب سایت رایان راهبرد چابک چه ویژگی‌هایی دارد؟

کادر تحریریه رایان راهبرد چابک متشکل از متخصصان منابع انسانی با تسلط بر روزنامه‌نگاری است و متفاوت با فعالان دیجیتال مارکتینگ فعال در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، به کیفیت محتوا وفادارند. مطالب و یادداشت‌هایی که در وب سایت منتشر می‌شوند، عمدتاً محتوای تولیدی و یا ترجمه‌ای از روندها و سیگنال‌های موجود در فضای جهانی منابع انسانی است که خاص رایان راهبرد است. این محتواها برای اولین بار به زبان فارسی منتشر می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top
error: این محتوا محافظت شده است