ویرایش محتوا

گوگل مَپ می گوید که کارکنانتان کجا هستند

در روز سه شنبه، گوگل از محصولی جدید رونمایی کرد که کسب و کارها را قادر می سازد بدانند کارکنانش در هر زمانی، کجا به سر می برند. این محصول که «نقشه ها هماهنگ می کنند»[i] نامیده شده، ورژنی استاندارد از نقشه ی گوگل[ii] که قابل خرید برای کسب و کارها است را با افزونه ای که در تلفن هوشمند کارمند دانلود می شود همراه کرده و بدینوسیله مکان حضور کارمند را در هر لحظه ثبت می کند.

آنطور که گوگل در بلاگ معرفی محصول جدید نوشته: («نقشه ها هماهنگ می کنند» به منظور کمک به سازمانها در اختصاص وظایف و به کارگیری کارآتر منابع انسانی، قدرت تکنولوژی های نقشه ای گوگل را با تلفنهای هوشمند مدرن ترکیب کرده است)

آنطور که گوگل گفته، شرکتها می توانند از این خدمات با هزینه پانزده دلار برای هر کاربر در هر ماه به منظور تسریع در به کارگیری اعضای تیمها، به اشتراک گذاری اطلاعات مکانی و ضبط و نگهداری مکانهایی که هر فرد بوده، استفاده کنند. اطلاعات خاص شرکت نظیر مکان انبار آن نیز می تواند در این افزونه گنجانده شود. گوگل گفته که این محصول در موقعیتهایی نظیر خدمات دولتی، تعمیرات خدمات عمومی آب و برق و گاز و حمل و نقل پیتزا تست شده است.

شاخص «زمان واقعی خواب»[iii] موجود در آن که کنترل افراد، حتی در داخل ساختمان را ممکن می سازد در معرفی محصول گفته نشده است. حتی بعضی از رؤسا نگران این هستند که این مورد چگونه دیده خواهد شد.

جک اِمِرت که از مدیران ارشد و نوآوران شرکت کریپتیک استودیو[iv] تهیه کننده بازی های ویدئویی آنلاین است می گوید که این محصول بسیار دلهره آور است. بدین ترتیب می توان از رد پاها فهمید که چه کسی ایستاده و چه کسی به خواب رفته؟ این احمقانه است. شما باید نگران باشید که افراد چه چیزی تولید می کنند نه اینکه کجا آن را تولید می کنند. او البته اشاره می کند که «این هم یکی از موارد اجتناب ناپذیر است؛ کارهایی که امروزه همه ما در حال انجامش هستیم.»

تیم درینان یکی از سخنگویان گوگل می گوید که این محصول به معنی این نیست که کارکنان همیشه حاضر را محدودتر کنیم بلکه در جهت مدیریت بهتر منابع است. تیم تولید روی مقررات استفاده از آن به میزان زیادی کار کرده و هر زمان که شما بخواهید می توانید از دسترس خارج شوید یا اینکه افزونه را طوری تنظیم کنید که هر روز رأس ساعت شش زمانی که ساعت کاری تمام می شود، خودبخود غیر فعال شود.

رایان راهبرد چابک به نقل از نیویورک تایمز


[i] Maps Coordinate

[ii] Google map

[iii] The real-time bed

[iv] Cryp­tic Studios

ویژگی‌های خاص کارگاه‌های آموزشی رایان راهبرد چیست؟

کارگاه‌های رایان راهبرد بر اساس مدل‌ها و روش‌های روز دنیا و با رویکرد ایجاد مهارت تخصصی تدارک دیده شده‌اند و یادگیری انجام موضوع آموزش پس از مشارکت فعال تضمین شده است. این مهارت‌ها برای مدیران و متخصصان منابع انسانی یک مزیت رقابتی ایجاد می‌کنند تا در موقعیت‌های شغلی مناسبی در این حرفه قرار گیرند.

رویکرد رایان راهبرد در ارائۀ خدمات مشاوره منابع انسانی چگونه است؟

رایان راهبرد تأکید زیادی به درونی‌سازی متدهای به کار گرفته‌شده در سازمان‌ها دارد. به طوری که تمامی پروژه‌های مشاوره پس از آموزش به ذینفعان و متولیان منابع انسانی سازمان آغاز می‌شوند. بدین ترتیب اجرا با آگاهی از دورنما و تسلط بر تکنیک همراه خواهد بود. سازمان نیز در آینده وابسته به مشاور نبوده و می‌تواند خود، به‌روز‌رسانی‌ها را متناسب با تغییرات پیش برد.

مطالب و یادداشت‌های وب سایت رایان راهبرد چابک چه ویژگی‌هایی دارد؟

کادر تحریریه رایان راهبرد چابک متشکل از متخصصان منابع انسانی با تسلط بر روزنامه‌نگاری است و متفاوت با فعالان دیجیتال مارکتینگ فعال در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، به کیفیت محتوا وفادارند. مطالب و یادداشت‌هایی که در وب سایت منتشر می‌شوند، عمدتاً محتوای تولیدی و یا ترجمه‌ای از روندها و سیگنال‌های موجود در فضای جهانی منابع انسانی است که خاص رایان راهبرد است. این محتواها برای اولین بار به زبان فارسی منتشر می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top
error: این محتوا محافظت شده است