ویرایش محتوا

عدم کسر حق بیمه از کمک هزینه اقلام خانوار

معاون روابط کار وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی مصوبه یک دویست و سی و پنجمین جلسه شورای عالی کار در خصوص عدم کَسر حق‌بیمه تأمین اجتماعی از کمک هزینه اقلام خانوار (بن کارگری و خواربار ) را به سازمان تامین اجتماعی ابلاغ کرد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی سید حسن هفده تن معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با ارسال نامه شماره ۸۲۹۵۹ مورخ ۱۳۹۳/۵/۱ مصوبه یک  دویست و سی و پنجمین جلسه شورای عالی کار در خصوص عدم کسر حق‌بیمه از کمک هزینه اَقلام خانوار (بن کارگری و خواربار ) را به سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد. استدلال این بوده که کمک هزینه ی اَقلام مصرفی خانوار از نظر ماهیت در ردیف مزایای رفاهی و انگیزه ای قرار دارد و جزو مزد ثابت و مزد مبنا محسوب نمی شود و به همین دلیل سازمان تأمین اجتماعی نمی تواند آن را مشمول کسور بیمه و بازنشستگی نماید.
متن نامه از این لینک قابل مشاهده و دانلود است .

شایان ذکر است که این موضوع در سال ۹۵ بنا به شرح زیر تغییر کرد:

بر اساس دادنامه شماره ١٢٧ مورخ ٢٨‏/٧‏/٩۵ هیأت تخصصی بیمه، کار و تأمین اجتماعی دیوان عدالت اداری  اقدامات سازمان وفق بند «٣» دستور اداری شماره ١٢٣۶‏/٩۴‏/۵٠٢٠ مورخ ٢٧‏/٢‏/٩۴ در کسورات حق‌بیمه از کمک هزینه اقلام مصرفی خانوار که بصورت نقدی و ماهیانه پرداخت می گردد، تأیید شد.

بر این اساس، کارفرمایان مربوطه مکلف به کم کردن حق‌بیمه متعلقه از مبالغ دریافتی کارگران بشرح فوق و ارسال لیست حقوق و مزد مربوطه به همراه سایر اقلام مشمول بیمه می باشند.

 

مطالب مرتبط:

بخشنامه نحوه محاسبه حق بیمه تأمین اجتماعی پس از افزایش حقوق کارگران

زود بازنشسته شویم یا دیر؟

تایید دورکاری توسط تامین اجتماعی

منابع انسانی ایران

ویژگی‌های خاص کارگاه‌های آموزشی رایان راهبرد چیست؟

کارگاه‌های رایان راهبرد بر اساس مدل‌ها و روش‌های روز دنیا و با رویکرد ایجاد مهارت تخصصی تدارک دیده شده‌اند و یادگیری انجام موضوع آموزش پس از مشارکت فعال تضمین شده است. این مهارت‌ها برای مدیران و متخصصان منابع انسانی یک مزیت رقابتی ایجاد می‌کنند تا در موقعیت‌های شغلی مناسبی در این حرفه قرار گیرند.

رویکرد رایان راهبرد در ارائۀ خدمات مشاوره منابع انسانی چگونه است؟

رایان راهبرد تأکید زیادی به درونی‌سازی متدهای به کار گرفته‌شده در سازمان‌ها دارد. به طوری که تمامی پروژه‌های مشاوره پس از آموزش به ذینفعان و متولیان منابع انسانی سازمان آغاز می‌شوند. بدین ترتیب اجرا با آگاهی از دورنما و تسلط بر تکنیک همراه خواهد بود. سازمان نیز در آینده وابسته به مشاور نبوده و می‌تواند خود، به‌روز‌رسانی‌ها را متناسب با تغییرات پیش برد.

مطالب و یادداشت‌های وب سایت رایان راهبرد چابک چه ویژگی‌هایی دارد؟

کادر تحریریه رایان راهبرد چابک متشکل از متخصصان منابع انسانی با تسلط بر روزنامه‌نگاری است و متفاوت با فعالان دیجیتال مارکتینگ فعال در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، به کیفیت محتوا وفادارند. مطالب و یادداشت‌هایی که در وب سایت منتشر می‌شوند، عمدتاً محتوای تولیدی و یا ترجمه‌ای از روندها و سیگنال‌های موجود در فضای جهانی منابع انسانی است که خاص رایان راهبرد است. این محتواها برای اولین بار به زبان فارسی منتشر می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top
error: این محتوا محافظت شده است