ویرایش محتوا

مزیت مدلهای جهانی HR

مدل منابع انسانی

مدل منابع انسانی

مدل منابع انسانی : این روزها مسائل اقتصادی، فضای کسب و کارها را با قدرت تحت تأثیر قرار داده است.

به همین دلیل دقت شرکتها و سازمانها در انتخاب متد و روش و مدل منابع انسانی و مدیریتی متناسب و معتبر، بیش از گذشته ضروری شده است.

مدل منابع انسانی
مدل منابع انسانی

جنگل متنوع روش و مدل منابع انسانی و مدیریتی

از سوی دیگر اما، برخی از توصیه های مدیریتی که فارغ از آنچه که در شرکتهای پیشرو دنیا می گذرد، جنگلی از مدل ها و روشهایی را پیشنهاد و عرضه می کنند که به قدر کفایت آزمون نشده و در دیدگاه حرفه ای ها، اعتبار متناسب را کسب نکرده اند.

رویکردهایی که حتی می توانند وضعیت سازمان را در شرایط موجود بحرانی تر کنند.

 

انتخاب این نوع مدلها و روشها که بسیاری از آنها از دید مخاطب آگاه تنها به یک جایزه یا تقدیرنامه بر سینه دیوارهای شرکت ختم می شوند، تنها می توانند چند صباحی چشم ذینفعان سازمان را بر روی روندهای موجود و واقعیتهای جاری کم سو کنند و اندک فرصتهای موجود را از بین ببرند.

در عین حال آزمایش و خطا با روشهای خودساخته و اجرای بدون پشتوانه در سازمانها، به سان اختراع مجدد چرخ همزمان است با هدر رفت منابع و فرصتها که شاید بازگشتی هم در آن نباشد.

مدل منابع انسانی

رویکرد سازمان های بالغ و رشد یافته

سازمانهای بالغی در این فضا فرصت بقا و رشد می یابند که از منطق اقتصادی و کسب و کاری که زبان مشترک کسب و کارهای موفق در تمام دنیاست، بهره گرفته و بر دوش غولها بایستند.

پذیرفتنی است که نتیجه گرایی در این دسته از شرکتها و سازمانها نهادینه شده و به بهانه­ هایی نظیر بومی سازی و یا ترکیب روشهایی که گاهی حتی مدعیان نیز از شناخت کافی آنها بی بهره اند، خود را از روشهای آزمون شده در دنیا مستثنی نکرده و سرنوشت خود را در تلاطم موجود در بازار به موج های ناشناخته نسپرند.
انعطاف پذیری موجود در سیستمهای شناخته شده جهانی موجب شده که این تکنیکها و روشها و مدلها در طیف وسیعی از کشورها با سیستمها و قوانین اقتصادی متنوع دستاوردهای مطلوب داشته باشد

و طبیعی خواهد بود اگر انتظار داشته باشیم بتوانند با وضعیت شرکتهای فعال در صنایع و فرهنگهای کشور ما نیز سازگار شده و پیشرانه ی خوبی برای بهره بردن از این فرصتها شوند.

پایه و گام اول این بهره ­مندی، آشنایی و تسلط هدایت کنندگان سازمان ها با گزینه های مختلف متد و تکنیک و مدل منابع انسانی است.

مدل منابع انسانی بومی یا جهانی

برون رفت از دام جوایز و مدلها

بازطراحی واحد منابع انسانی

طرح منابع انسانی چابک در گردهمایی مدیران HR دنیا

اصول هی گروپ در آنالیز و ارزیابی شغل

ویژگی‌های خاص کارگاه‌های آموزشی رایان راهبرد چیست؟

کارگاه‌های رایان راهبرد بر اساس مدل‌ها و روش‌های روز دنیا و با رویکرد ایجاد مهارت تخصصی تدارک دیده شده‌اند و یادگیری انجام موضوع آموزش پس از مشارکت فعال تضمین شده است. این مهارت‌ها برای مدیران و متخصصان منابع انسانی یک مزیت رقابتی ایجاد می‌کنند تا در موقعیت‌های شغلی مناسبی در این حرفه قرار گیرند.

رویکرد رایان راهبرد در ارائۀ خدمات مشاوره منابع انسانی چگونه است؟

رایان راهبرد تأکید زیادی به درونی‌سازی متدهای به کار گرفته‌شده در سازمان‌ها دارد. به طوری که تمامی پروژه‌های مشاوره پس از آموزش به ذینفعان و متولیان منابع انسانی سازمان آغاز می‌شوند. بدین ترتیب اجرا با آگاهی از دورنما و تسلط بر تکنیک همراه خواهد بود. سازمان نیز در آینده وابسته به مشاور نبوده و می‌تواند خود، به‌روز‌رسانی‌ها را متناسب با تغییرات پیش برد.

مطالب و یادداشت‌های وب سایت رایان راهبرد چابک چه ویژگی‌هایی دارد؟

کادر تحریریه رایان راهبرد چابک متشکل از متخصصان منابع انسانی با تسلط بر روزنامه‌نگاری است و متفاوت با فعالان دیجیتال مارکتینگ فعال در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، به کیفیت محتوا وفادارند. مطالب و یادداشت‌هایی که در وب سایت منتشر می‌شوند، عمدتاً محتوای تولیدی و یا ترجمه‌ای از روندها و سیگنال‌های موجود در فضای جهانی منابع انسانی است که خاص رایان راهبرد است. این محتواها برای اولین بار به زبان فارسی منتشر می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top
error: این محتوا محافظت شده است