ویرایش محتوا

نسل هزاره در محیط کار

نسل هزاره در محیط کار (که نسل Y هم نامیده می شود) افرادی را در بر می گیرد که در طول حدود سال های دهه ی ۸۰ تا پایان ۹۰ میلادی به دنیا آمده اند. اکنون این دسته، بزرگترین طیف جمعیتی را در اقتصادهای توسعه یافته و محیط کار این اقتصادها و اقتصادهای در حال توسعه تشکیل می دهند. این نسل را معمولن نسلی خلاق، پیشرفت گرا و آینده نگر تر از نسل های قبلی معرفی می کنند.

علاوه بر اینکه این نسل، اولین نسلی است که شاهد پیشرفت تکنولوژی هایی نظیر اینترنت، واقعیت مجازی و هوش مصنوعی بوده، اما خصوصیات متنوعی به شکل زیر نیز ممکن است داشته باشد که روی شرایط کاری و مطالبات شان در فضای کسب و کار تأثیر می گذارد:

  • انگیزش معنادار برایشان مهم است. مواردی نظیر کار خلاقانه، هدیه دادن و تأثیرگذاری روی دیگران در جامعه و از این قبیل.
  • افراد نسل هزاره در محیط کار وضع فعلی سلسله مراتب در سازمان را زیرسؤال می برند.
  • روابط با مافوق برایشان اهمیت دارد.
  • دانش بصری از تکنولوژی دارند که آنها را قادر می سازد متناسب با تغییرات تکنولوژی، هرزمان که پدیدار می شود، سازگار شوند.
  • پذیرا و سازگار با تغییر هستند. نه تنها در برابر تغییر مقاومت نمی کنند، بلکه به استقبال آن نیز می روند.
  • بیش از آنکه روی زمان کار و مدت آن حساس باشند، به آنچه که از ایشان خواسته شده اهمیت می دهند. این افراد روی نتیجه حساسیت دارند. در مباحث مرتبط با بهره وری و سازماندهی، بهتر است از روش هایی که به این رویکرد توجه دارند، استفاده شود. روش هی گروپ در تحلیل شغل یکی از روش هایی است که به این موضوع توجه دارد.
  • نسبت به یادگیری مسائل جدید حساسند. این نسل تمایل به توسعه ی توانمندی هایشان دارند تا در زندگی حرفه ای به کمکشان بیاید. آموزش های شایستگی محور، کاربردی و همسو با کارراهه شغلی فرد می تواند اهرم مناسبی برای نگهداشت باشد.
  • پذیرای دریافت بازخورد و تقدیر هستند. این دسته از افراد و کارکنان منتظر ارزیابی های دوره ای فصلی یا سالانه نمی مانند. بلکه جویای بازخوردهای مداوم هستند. راهنمایی و مشاوره و ارائه ی تجربیات از سوی مدیر برایشان ارزشمند است. به همین خاطر سیستم های مدیریت عملکرد مبتنی بر توافقنامه عملکردی و بازخورد برای این دسته توصیه می شود.
  • فکر آزاد و خلاقانه یکی از ویژگی های این نسل است. این نسل در روش فکر کردن می تواند به تصویر سازی روی آورد. اگر مشکلی در محل کار پیش آید، نسل هزاره ای ها با راه حل هایی خلاقانه سر می رسند.
  • کار تیمی و روابط اجتماعی در محل کار برایشان ارزشمند است. علاوه بر مسائل مربوط به بهره وری و کیفیت کاری، بسیاری از افراد نسل هزاره علاقه مند به فضای اجتماعی مناسب در محیط کار و برقراری شیوه هایی نظیر جشن ها و سرگرمی ها هستند. این موارد در کنار امکان استراحت می تواند ایره هایی برای محیط کار بهینه برای این نسل باشد.

مشاوره و آموزش مدیریت منابع انسانی رایان راهبرد چابک

یادداشت های مرتبط با نسل هزاره در محیط کار:

چالش کسب و کار: نسل Y

اولویتهای نسل هزاره برای کار

اولویتهای نسلی برای جبران خدمت و مزایا

دسته بندی نسلها در نیروی کار

لینک مطلب در لینکدین

ویژگی‌های خاص کارگاه‌های آموزشی رایان راهبرد چیست؟

کارگاه‌های رایان راهبرد بر اساس مدل‌ها و روش‌های روز دنیا و با رویکرد ایجاد مهارت تخصصی تدارک دیده شده‌اند و یادگیری انجام موضوع آموزش پس از مشارکت فعال تضمین شده است. این مهارت‌ها برای مدیران و متخصصان منابع انسانی یک مزیت رقابتی ایجاد می‌کنند تا در موقعیت‌های شغلی مناسبی در این حرفه قرار گیرند.

رویکرد رایان راهبرد در ارائۀ خدمات مشاوره منابع انسانی چگونه است؟

رایان راهبرد تأکید زیادی به درونی‌سازی متدهای به کار گرفته‌شده در سازمان‌ها دارد. به طوری که تمامی پروژه‌های مشاوره پس از آموزش به ذینفعان و متولیان منابع انسانی سازمان آغاز می‌شوند. بدین ترتیب اجرا با آگاهی از دورنما و تسلط بر تکنیک همراه خواهد بود. سازمان نیز در آینده وابسته به مشاور نبوده و می‌تواند خود، به‌روز‌رسانی‌ها را متناسب با تغییرات پیش برد.

مطالب و یادداشت‌های وب سایت رایان راهبرد چابک چه ویژگی‌هایی دارد؟

کادر تحریریه رایان راهبرد چابک متشکل از متخصصان منابع انسانی با تسلط بر روزنامه‌نگاری است و متفاوت با فعالان دیجیتال مارکتینگ فعال در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، به کیفیت محتوا وفادارند. مطالب و یادداشت‌هایی که در وب سایت منتشر می‌شوند، عمدتاً محتوای تولیدی و یا ترجمه‌ای از روندها و سیگنال‌های موجود در فضای جهانی منابع انسانی است که خاص رایان راهبرد است. این محتواها برای اولین بار به زبان فارسی منتشر می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top
error: این محتوا محافظت شده است