ویرایش محتوا

حمایت از کارکنان در منابع انسانی

حمایت از منابع انسانی سرمایه انسانی

«کارکنان مهم ترین سرمایه سازمان هستند.» جمله ای شعارگونه که اکنون دیگر در کمتر سازمانی شنیده نمی شود. تا جایی که برخی حتا پا را فراتر گذاشته و در مدرنیزه کردن نام نیز از هم پیشی می گیرند.

اسم هایی نظیر سرمایه انسانی، استعدادها و از این قبیل. ولی وقتی به محتوا نگاه می کنیم، چیزی فراتر از همان کارهای روتین و «استاندارد محور» دیده نمی شود. اما در چه شرایطی این جملات و عبارات از شعار فراتر رفته و ارزش و باور محوری سازمان می شوند؟

حمایت از کارکنان و ارزیابی اهمیت آن در سازمان

مسلم است که نشانه ی اول برای ارزش هر چیزی، هزینه ای است که بابت آن از دست می دهیم یا حاضریم از دست دهیم. روشن است که هزینه های جبران خدمت منابع انسانی، بخش عمده ای از این هزینه ها را تشکیل می دهد، ولی تمام هزینه ها از جنس مالی نیستند. میزان حمایت از کارکنان به طور کلی یا جدیت در انجام نقش حامی کارکنان بودن (Employ­ees Advo­cate) به عنوان یکی از نقش های مهم منابع انسانی است.
بهتر است به عنوان مدیر عامل و مدیر منابع انسانی، نگاهی به عقب انداخته و ببینیم برای حفاظت از این «سرمایه ی مهم» چه کرده ایم؟ اگر کسی خواسته باشد به این سرمایه ی باارزش آسیب بزند، چه تدبیری برای مقابله با آن داریم؟ مشخصاً وقتی کسی به آنها ظلم می کند، مخصوصاً اگر ظلم کننده مدیر باشد و عمدتاً قدرتمند نقش متولیان منابع انسانی چگونه تعریف شده است؟ آیا سمت قدرت را می گیرد و توجیه، یا جانب انصاف را رعایت می کند؟
تعریف نقش منابع انسانی در این موقعیت ها می تواند اعتبار را به منابع انسانی روا دارد و کسب و کار را از حفظ مهمترین سرمایه اش در برابر گزندها مطمئن کند.

 

مطالب و یادداشت های مرتبط با نقش منابع انسانی و حمایت از کارکنان:

حمایتهای کارراهه ای از کارکنان

نقش منابع انسانی شرکت یار HRBP

نقشهای کلیدی HR از دید اولریش (HR Busi­ness Partner)

نقشها و مسئولیتها در تغییر سازمانی

نسخه ی به روز از منابع انسانی شرکت یار (HRBP 2.0)

منابع انسانی ایران

ویژگی‌های خاص کارگاه‌های آموزشی رایان راهبرد چیست؟

کارگاه‌های رایان راهبرد بر اساس مدل‌ها و روش‌های روز دنیا و با رویکرد ایجاد مهارت تخصصی تدارک دیده شده‌اند و یادگیری انجام موضوع آموزش پس از مشارکت فعال تضمین شده است. این مهارت‌ها برای مدیران و متخصصان منابع انسانی یک مزیت رقابتی ایجاد می‌کنند تا در موقعیت‌های شغلی مناسبی در این حرفه قرار گیرند.

رویکرد رایان راهبرد در ارائۀ خدمات مشاوره منابع انسانی چگونه است؟

رایان راهبرد تأکید زیادی به درونی‌سازی متدهای به کار گرفته‌شده در سازمان‌ها دارد. به طوری که تمامی پروژه‌های مشاوره پس از آموزش به ذینفعان و متولیان منابع انسانی سازمان آغاز می‌شوند. بدین ترتیب اجرا با آگاهی از دورنما و تسلط بر تکنیک همراه خواهد بود. سازمان نیز در آینده وابسته به مشاور نبوده و می‌تواند خود، به‌روز‌رسانی‌ها را متناسب با تغییرات پیش برد.

مطالب و یادداشت‌های وب سایت رایان راهبرد چابک چه ویژگی‌هایی دارد؟

کادر تحریریه رایان راهبرد چابک متشکل از متخصصان منابع انسانی با تسلط بر روزنامه‌نگاری است و متفاوت با فعالان دیجیتال مارکتینگ فعال در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، به کیفیت محتوا وفادارند. مطالب و یادداشت‌هایی که در وب سایت منتشر می‌شوند، عمدتاً محتوای تولیدی و یا ترجمه‌ای از روندها و سیگنال‌های موجود در فضای جهانی منابع انسانی است که خاص رایان راهبرد است. این محتواها برای اولین بار به زبان فارسی منتشر می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top
error: این محتوا محافظت شده است