بازی بی برنده HR در تخت گاز

چه کار را انجام دهید و چه انجام ندهید، گناهکار خواهید بود. پوشش اخبار ملی انگلستان به خاطر تعلیق خدمت یک نفر دچار مشکل و تردید شده و به نظر می رسد که واحد منابع انسانی در شرایط بدون برنده گیر افتاده است. واضح است که جرمی کلارکسون یک شخص معمولی نیست، و از سه مجری برنامه تلویزیونی تخته گاز (Top Gear) که در خصوص اتومبیلهاست، شناخته شده تر است. این برنامه هر هفته توسط ده درصد از جمعیت بریتانیا تماشا می شود و توسط شبکه بی بی سی به شبکه های تلویزیونی ۲۱۴ منطقه دنیا فروخته می شود. بدین ترتیب بسیار مورد اقبال و سود آور بوده است.

بخش عمده ای از این فراگیری به خاطر سه مجری متفاوت از یکدیگر (کلارکسون، جیمز مِی و ریچارد هَمون) آن است. به طور قابل انتظاری این موضوع موجب تخلف شده و کلارکسون بر اساس مقررات انضباطی سازمان، تاکنون در چند مورد توبیخ شده و محکوم به عذرخواهی از عموم شده است.

در این مورد خاص مشکل در هنگام نمایش پدید نیامده است. کلارکسون به خاطر مشکلاتی که از سوی سرویس تغذیه برای تیم تخت گاز در حالی که خارج از محدوده و در محل فیلمبرداری بوده اند، پیش آمد، عصبانی شد. گزارش شده که وی مشتی به سوی یکی از تهیه کنندگان که بر اساس قضاوتش مسئول این قضیه بود، پرتاب کرد. تهیه کننده در اقامتگاه شکایتی رسمی تنظیم نموده و بی بی سی کلارکسون را از کار معلق کرده و سه قسمت باقیمانده از برنامه های سریال را ملغی نمود.
بزرگترین رقیب بی بی سی به نام اسکای (Sky) تلاش نموده که سه مجری را تشویق کند که از آنجا به شبکه اسکای منتقل شوند. قرارداد فعلیشان در پایان ماه منقضی می شود و این انتقال بدین ترتیب برایشان بسیار آسان خواهد بود و در عین حال موجب خسارتی عظیم به بی بی سی خواهد شد.

از سوی دیگر کلارکسون چند ماه پیش نیز به خاطر رفتار ناخوشایند در حال نمایش، بر اساس مقررات انضباطی داخلی، توبیخ نهایی را دریافت کرده بود. تلاش برای اعتصاب از سوی یک کارمند بی بی سی به سختی می تواند موجب اغماض یا چشم پوشی شود.

شما در خصوص نتیجه چه فکر می کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top