ویرایش محتوا

پنج درس کار تیمی که می­ توان از مورچه ­ها آموخت

منابع انسانی شرکتیار، مدیریت منابع انسانی، نقشهای کلیدی منابع انسانی، عامل تغییر، شریک استراتژیک کسب و کار

در مطالعه ی کارتیمی توجه داشته باشید که:

کار گروهی، کار تیمی، تیم ورک

کار گروهی، کار تیمی، تیم ورک

کار تیمی علت اصلی موفقیت مورچه هاست. آنها پرکار هستند و تمام مدت کار می کنند.

مورچه ها هرگز از حجم کار نمی ترسند. کار تیمی با شجاعت

مورچه ها به خوبی سازماندهی شده اند. آنها می دانند چگونه اهدافشان را دنبال کنند.

این موجودات شگفت آور محتاط و دوراندیش هستند. آنها غذایشان را پیش از فرا رسیدن فصل بارندگی و سرما فرارسد جمع آوری و ذخیره می کنند.

آنها کارشان را نیمه کاره رها نمی کنند. محال است که گروهی از مورچه ها جلب کاری شوند و آن را به خوبی به پایان نرسانند.

کار تیمی مورچه ها الگویی مفید برای انسانها

کرتیمی مورچه ها

پ ن . مورچه ها موجوات سخت کوشی می باشند.. کار گروهی عامل موفقیت این حشرات است و این نکته می تواند به الگویی برای انسان ها تبدیل شود. مورچه ها کارگران سخت کوشی هستند، مورچه‌های منفرد در زمان انتخاب لانه از بین هشت گزینه بدترین انتخاب را داشته و از بین دو گزینه انتخاب درستی داشته‌اند، درحالیکه مورچه‌های گروهی بدون توجه به اندازه ، در هر دو مورد بهترین لانه را انتخاب کردند. مورچه‌های منفرد در زمانیکه با گزینه‌های کمتری مواجه هستند، تصمیم گیری بهتری دارند، چراکه با حجم غیرمنتظره‌ای از اطلاعات مواجه نیستند.  زندگی گروهی منافع متعددی دارد که مورچه‌ها از آن بهره مند می شوند و با تقسیم بار تصمیم‌گیری، از بروز اشتباه در کلونی جلوگیری می کنند؛ نکته مهم در اجتماع مورچه‌ها این نکته است که هیچ مورچه ای بیش از توان خود در پردازش اطلاعات مشارکت نمی‌کند.  کار گروهی منجر به اتخاذ تصمیم‌های بهتر می شود، چراکه هر عضو گروه مسئول بخشی از فرآیند تصمیم‌گیری بوده و همین امر منجر به کاهش درصد خطا می شود

تیم ورکینگ، کار تیمی، شناسنامه شغل، رهبری سازمان

مطالب و یادداشت های مرتبط:

رهبری تیم با استفاده از مدل تاکمن

آیا نیاز به ایجاد اعتماد در تیم کاری را دارید؟ اعتماد کردن را خود آغاز کنید.

مهارت های نرم، مکمل مهارت های فنی

ویژگی‌های خاص کارگاه‌های آموزشی رایان راهبرد چیست؟

کارگاه‌های رایان راهبرد بر اساس مدل‌ها و روش‌های روز دنیا و با رویکرد ایجاد مهارت تخصصی تدارک دیده شده‌اند و یادگیری انجام موضوع آموزش پس از مشارکت فعال تضمین شده است. این مهارت‌ها برای مدیران و متخصصان منابع انسانی یک مزیت رقابتی ایجاد می‌کنند تا در موقعیت‌های شغلی مناسبی در این حرفه قرار گیرند.

رویکرد رایان راهبرد در ارائۀ خدمات مشاوره منابع انسانی چگونه است؟

رایان راهبرد تأکید زیادی به درونی‌سازی متدهای به کار گرفته‌شده در سازمان‌ها دارد. به طوری که تمامی پروژه‌های مشاوره پس از آموزش به ذینفعان و متولیان منابع انسانی سازمان آغاز می‌شوند. بدین ترتیب اجرا با آگاهی از دورنما و تسلط بر تکنیک همراه خواهد بود. سازمان نیز در آینده وابسته به مشاور نبوده و می‌تواند خود، به‌روز‌رسانی‌ها را متناسب با تغییرات پیش برد.

مطالب و یادداشت‌های وب سایت رایان راهبرد چابک چه ویژگی‌هایی دارد؟

کادر تحریریه رایان راهبرد چابک متشکل از متخصصان منابع انسانی با تسلط بر روزنامه‌نگاری است و متفاوت با فعالان دیجیتال مارکتینگ فعال در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، به کیفیت محتوا وفادارند. مطالب و یادداشت‌هایی که در وب سایت منتشر می‌شوند، عمدتاً محتوای تولیدی و یا ترجمه‌ای از روندها و سیگنال‌های موجود در فضای جهانی منابع انسانی است که خاص رایان راهبرد است. این محتواها برای اولین بار به زبان فارسی منتشر می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top
error: این محتوا محافظت شده است