ویرایش محتوا

گیک ها؛ شیفتگان کامپیوتر و تکنولوژی

سابقه ی نامگذاری گیک:

اگر به ریشه­ ی تاریخی واژه ­ی  (Geek) نگاه کنیم، به کسی گفته می­ شد. که در قسمت نمایش های جانبی یک سیرک، کارهای عجیب و غریب می­ کرد.

با گذشت زمان، معنی این واژه تغییر کرد. در گذشته به هرکسی که علاقه­ داشت با یک ویژگی خاص، متفاوت با دیگران دیده شود. نسبت داده می­ شد.

در دیکشنری کمبریج، گیک کسی معرفی شده. که باهوش است. ولی چندان شیک نیست. همچنین او را کسی می­ داند که در یک موضوع مشخص، بسیار علاقه ­مند است. و چیزهای زیادی درمورد آن می داند.

گیک در صنایع کامپیوتر و صنایع مرتبط با تکنولوژی اطلاعات:

اما در دنیای کسب­ وکار این کلمه که به­ صورت ترکیبی با کارگران به کار می ­رود. (Geek Workers) مفهومی جدید پیدا کرده است.

مخصوصاً در صنایع مرتبط با کامپیوتر و اینترنت. گیک کسی است که به صورت خودانگیخته ­ای در مسائل مرتبط با تکنولوژی، وارد و درگیر می­ شود. با عمومی ­تر شدن مسائل مرتبط با کامپیوتر، به ­نظر می­ رسد که جامعه، با وسعت دید بیشتری به این مسأله نگاه کرده. و مدارای بیشتری با این افراد می­ کند. در برخی مواقع، حتی از این کلمه به عنوان تعریف و تمجید هم استفاده می­ شود. و نشان­ دهنده­ ی شایستگی بالا برای کسی است. گیک های پیشرفته و به­ روزتر در برخی سازمانها. گاهی با عنوان گیک های آلفا نیز شناخته می­ شوند.

فرهنگ گیک به ­سرعت درحال رشد است و علاقه­ مندان آن در حیطه­ های مختلف ظهور کرده­ اند؛ به ­همین خاطر سازمانهای پیشرو ناچار به توجه کافی به این موضوع هستند.

گیک باهوش است ولی چندان شیک نیست
شیفتگان کامپیوتر و تکنولوژی، مشاوره آموزش و منابع انسانی

گیک

 

مطالب و یادداشت های مرتبط:

واحد منابع انسانی، تکنولوژی یا اطلاعات

باطل کردن طلسم همکاری واحد تکنولوژی اطلاعات و کسب و کار

ده نوآوری برتر تکنولوژی اطلاعات در سال ۲۰۱۲

استراتژی منابع انسانی؛ ضرورتی کارگشا در به کار گیری تکنولوژی اطلاعات

 

ویژگی‌های خاص کارگاه‌های آموزشی رایان راهبرد چیست؟

کارگاه‌های رایان راهبرد بر اساس مدل‌ها و روش‌های روز دنیا و با رویکرد ایجاد مهارت تخصصی تدارک دیده شده‌اند و یادگیری انجام موضوع آموزش پس از مشارکت فعال تضمین شده است. این مهارت‌ها برای مدیران و متخصصان منابع انسانی یک مزیت رقابتی ایجاد می‌کنند تا در موقعیت‌های شغلی مناسبی در این حرفه قرار گیرند.

رویکرد رایان راهبرد در ارائۀ خدمات مشاوره منابع انسانی چگونه است؟

رایان راهبرد تأکید زیادی به درونی‌سازی متدهای به کار گرفته‌شده در سازمان‌ها دارد. به طوری که تمامی پروژه‌های مشاوره پس از آموزش به ذینفعان و متولیان منابع انسانی سازمان آغاز می‌شوند. بدین ترتیب اجرا با آگاهی از دورنما و تسلط بر تکنیک همراه خواهد بود. سازمان نیز در آینده وابسته به مشاور نبوده و می‌تواند خود، به‌روز‌رسانی‌ها را متناسب با تغییرات پیش برد.

مطالب و یادداشت‌های وب سایت رایان راهبرد چابک چه ویژگی‌هایی دارد؟

کادر تحریریه رایان راهبرد چابک متشکل از متخصصان منابع انسانی با تسلط بر روزنامه‌نگاری است و متفاوت با فعالان دیجیتال مارکتینگ فعال در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، به کیفیت محتوا وفادارند. مطالب و یادداشت‌هایی که در وب سایت منتشر می‌شوند، عمدتاً محتوای تولیدی و یا ترجمه‌ای از روندها و سیگنال‌های موجود در فضای جهانی منابع انسانی است که خاص رایان راهبرد است. این محتواها برای اولین بار به زبان فارسی منتشر می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top
error: این محتوا محافظت شده است