ویرایش محتوا

تعهد و تعلق به کار در گزارش هی گروپ و گالوپ

تعهد و تعلق در گالوپ و هی گروپ

تعهد و تعلق کارکنان به شغل و سازمان، یکی از معیارهای موفقیت است. در مورد چیستی و چگونگی اندازه گیری آن نیز تحقیقات قابل اتکایی در سطوح جهانی انجام شده است. هی گروپ و گالوپ نتایج روشنگری را در این زمینه ارائه کرده اند.

در یکی از پژوهش های هی گروپ که در بین بیش از ۶ میلیون داده شغلی و فردی انجام شده، مشخص شد که کارکنان شرکت های موفق از نظر معیارهای مالی و عملکرد و دیدگاه های مشتریان، سطح بالاتری از تعهد و تعلق برخوردارند.

مدل اثربخشی کارکنان هی گروپ علاوه بر تعلق و تعهد، توانمندی کارکنان را نیز در نظر می گیرد. بدین ترتیب شرکت هایی که از اثربخشی (مجموع تعهد و تعلق و توانمندی کارکنان) بالاتری برخوردارند، تا ۴.۵ برابر بیش از سایرین بازده درآمد دارند.

گزارش گالوپ در مورد میزان و منشأ تعهـد و تعلق و دلبستگی در سازمان ها نیز قابل توجه است. این تحقیق که در سال ۲۰۲۳ انجام شده، نشان می دهد که تنها ۳۰ درصد از مدیران و ۲۳ درصد از کل کارکنان دارای دلبستگی به کار بوده‌اند.

نمودار تعهد و تعلق شرکت ها در کشوره ای مختلف که توسط گالوپ منتشر شده است.

با این وصف، طبق گزارش گالوپ، اگر مدیران متعهد به کارشان باشند، احتمال بالایی وجود دارد که غیر مدیران هم متعهد و دلبسته باشند.

جالب اینکه بر اساس این تحقیق، این همبستگی در سطح کشورها هم وجود دارد. در کشورهایی که مدیران آنها در نیمه‌ی بالایی از نظر تعـهد و تعلق قرار گرفته‌اند، احتمال اینکه کارکنان هم در سطح بالایی از این متغیر باشند، دو برابر بیشتر از سایر کشورهاست.

در حالی که موفقیت اقتصادی و امنیت شغلی همبستگی قوی با کمتر شدن مشکلات شغلی دارد، تعلق و تعهد ارتباط بسیار نزدیکتری با نوع رابطه‌ی بین فردی مدیر و کارمند دارد.

گالوپ کشف کرد که ۷۰ درصد تفاوت و واریانس تعـهد و تعلق در سطح تیم، می‌تواند به مدیریت ربط داشته باشد.

 

سنجش رضایت یا سنجش اثربخشی کارکنان

تعلق خاطر کارکنان؛ مورد کاوی مایکروسافت خاورمیانه

سنجش صدای کارکنان ؛ انعطاف پذیری مهمترین خواسته ی کارکنان از کارفرمایان

یک تجربه: صدای کارکنان

تعهد و توانمندی در پاداش نهایی

کانال آپارات رایان راهبرد

ویژگی‌های خاص کارگاه‌های آموزشی رایان راهبرد چیست؟

کارگاه‌های رایان راهبرد بر اساس مدل‌ها و روش‌های روز دنیا و با رویکرد ایجاد مهارت تخصصی تدارک دیده شده‌اند و یادگیری انجام موضوع آموزش پس از مشارکت فعال تضمین شده است. این مهارت‌ها برای مدیران و متخصصان منابع انسانی یک مزیت رقابتی ایجاد می‌کنند تا در موقعیت‌های شغلی مناسبی در این حرفه قرار گیرند.

رویکرد رایان راهبرد در ارائۀ خدمات مشاوره منابع انسانی چگونه است؟

رایان راهبرد تأکید زیادی به درونی‌سازی متدهای به کار گرفته‌شده در سازمان‌ها دارد. به طوری که تمامی پروژه‌های مشاوره پس از آموزش به ذینفعان و متولیان منابع انسانی سازمان آغاز می‌شوند. بدین ترتیب اجرا با آگاهی از دورنما و تسلط بر تکنیک همراه خواهد بود. سازمان نیز در آینده وابسته به مشاور نبوده و می‌تواند خود، به‌روز‌رسانی‌ها را متناسب با تغییرات پیش برد.

مطالب و یادداشت‌های وب سایت رایان راهبرد چابک چه ویژگی‌هایی دارد؟

کادر تحریریه رایان راهبرد چابک متشکل از متخصصان منابع انسانی با تسلط بر روزنامه‌نگاری است و متفاوت با فعالان دیجیتال مارکتینگ فعال در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، به کیفیت محتوا وفادارند. مطالب و یادداشت‌هایی که در وب سایت منتشر می‌شوند، عمدتاً محتوای تولیدی و یا ترجمه‌ای از روندها و سیگنال‌های موجود در فضای جهانی منابع انسانی است که خاص رایان راهبرد است. این محتواها برای اولین بار به زبان فارسی منتشر می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top
error: این محتوا محافظت شده است